Müteahhit de fedakar olmalı

Son Güncelleme: 4 Mayıs 2015 - 10:34 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

müteahhit de fedakar olsunTOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, kentsel dönüşüm için müteahhitlere mühim mesajlar verdi. Turan, “Deprem gibi bir tehlikeyle karşı karşıya kalacaksa ‘bundan nasıl zenginleşiriz’ diye değil, ‘nasıl bir fedakarlık yapabiliriz’ bilinciyle yaklaşılmalı” dedi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, kentsel dönüşüm konusunda daha ülkü bir sisteme gereksinim duyulduğunu belirterek, “Toplum zelzele gibi bir tehlikeyle karşı karşıya kalacaksa bundan nasıl zenginleşiriz diye değil, nasıl bir fedakarlık yapabiliriz bilinciyle yaklaşılmalı” dedi. TOKİ’nin bu sene 50 bin ev inşa etmeyi hedeflediğini aktaran Turan, toplamda 655 bine yakın ev inşa eden TOKİ’nin bu sene 50 bin ev hedefini aşacağını, 55-60 bin bandını içeren stratejileri çalıştıklarını belirterek, “Şu anda 17 bine yakın konutun ihalesini yapmışız ya da ihale aşamasına getirmişiz, inşallah sene sonunda 50 bini aşmış olacağız” dedi.

5 BELEDİYEYLE ÇALIŞMA

TOKİ’nin mahalli yönetimlerle birlikte yerinde kentsel dönüşüm hamlesi başlatacağını bildiren Ergün Turan, bu yaz kentsel dönüşüm için çok farklı bir aktivasyonu başlatacaklarını, 5 farklı belediyeyle çalışmaları olduğunu aktardı. Turan, şöyle devam etti: “Biz, kar amacı gütmüyoruz fakat bir müteahhit tabii olarak bir yere yatırım yapacaksa kar edebileceği bir bayındırlık gerekir o adama. İstanbul’un artık her bir metrekaresi kıymetle değerlendirilmesi, üzerinde ince düşünülmesi gereken yerlerdir.”

NASIL ZENGİNLEŞİRİZ DİYENLER

Türkiye’nin zelzele kuşağında olduğunu hatırlatan Turan, şöyle devam etti: “Biz, ‘bir felaket gelecek, kentsel dönüşüm yapmamız lazım’ diyoruz. Masada oturan paydaşlar şunu konuşuyorlar, ‘nasıl zenginleşiriz bu felaketten.’ Bir cemiyet zelzele gibi bir tehlikeyle karşı karşıya kalacaksa bundan nasıl zenginleşiriz diye değil, nasıl bir fedakarlık yaparız da biz kendimizi, gelecek neslimizi ve ülkemizi bu felaketten koruruz bilinciyle yaklaşması lazım.”

Kayaşehir’e 7 bin 500 sosyal ev için ihale

Kayaşehir’de satışa sunulan bin 500 konutun yanında yaklaşık 4 bin 500 konutun daha ihalesini yaptıklarını anlatan Turan, şöyle devam etti: “Yıl sonuna kadar da 2 bin 500-3 bin adet daha ihale yapacağız. Yıl sonuna kadar 7 bin 500 civarında sosyal konutun ihalesini yapmış olacağız. Üst gelir grubuna değil alt ve orta gelir grubuna bizim yaptığımız konutlar bunlar. Önümüzdeki süreçte de gene bizim Kayaşehir bölgesi için arazi üretimlerimiz devam ediyor. Biz bir taraftan kamulaştırmalar yapıyoruz, yeni bayındırlık alanları oluşturuyoruz. Tuzla tarafında pendik civarında gene ev geliştirme alanlarımız mevcut. Buralarda da gene sosyal ev alanları yapmayı planlıyoruz.”

Yenişafak İnternet Yayını

Müteahhit de fedakar olmalı ile Benzer Yazılar:

4 Mayıs 2015 Saat : 10:34

Müteahhit de fedakar olmalı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Toki Silivri Konut Satışı ------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–