Yük Asansörü Yere Çakıldı!

Kategori: - - 09:13

Yük Asansörü

İstanbul Bahçeşehir’de bir konut inşaatı projesinde yük asansörü faciası yaşandı. Asansörün 24. kattan yere çakılması sonucu 3 işçi hayatını kaybetti.

Esenyurt’ta lüks bir konut inşaatında asansör faciası yaşandı. Asansörün 24. kattan yere çakılması sonucu 3 işçi hayatını kaybetti.

YÜK ASANSÖRÜ 24. KATTAN ÇAKILDI

Edinilen bilgilere göre olay, Bahçeşir’de özel bir firmaya ait lüks konut inşaatında yaşandı. İşçilerin inşaata malzeme taşımasını sağlayan yük asansörü, bilinmeyen bir nedenle 24. kattan aşağı düştü.

3 İŞÇİ CAN VERDİ

Yere çakılan asansörde bulunan 3 işçi feci şekilde hayatını kaybetti. İşçilerin ihbarı üzerine olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yeri inceleme ekipleri konuyla ilgili çalışma başlattı.

İŞÇİLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU

Öte yandan hayatını kaybeden işçilerin isimlerinin Yasin Bakır, Şükrü Yaşar, Osman Yardımcı olduğu belirlendi.

Polis, emniyet şeridi çekerek kazanın yaşandığı alanda inceleme yaptı. İnşaat alanına gelen savcının da incelemesinden sonra işçilerin cenazeleri Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

“YİNE İHMAL”

CHP İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir, kazanın yaşandığı alana gelerek bilgi aldı. Hayatını kaybeden işçilerin kimliklerini açıklayan Özdemir, “Esenyurt’ta bir inşaatta yük asansöründe 3 genç kardeşimizin taşınması neticesinde çok acı bir olayla karşı karşıyayız. Burada yine ihmal sonucu acı bir olayla hayatlarını kaybettiler.” dedi.

Etiketler:, , , ,

Bir yanıt yazın