Vadişehir Başakşehir Konut satışları başladı!

Kategori: - - 07:32

Vadişehir Başakşehir Konut satışları başladı!

Irmak Group, Çolakoğlu Yapı, İntes ve Bordo İnşaat ortaklıında hayata geçirilen Vadişehir projesinde satışlar başladı. Aile ve mahalle yaşamının yaşatıldığı projede lansmana özel fiyatlar ve uygun ödeme seçenekleri sunuluyor.

Örnek dairesininde hazır olduğu Vadişehir projesi son yıllarda değer kazanan Başakşehir’de inşa ediliyor. Projenin detaylarını ve gelecekteki değerini Irmak Group Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Akgün, Emlakdream.com Genel Yayın Yönetmeni Ayla Özer’e anlattı.

Vadişehir’in 200 bin metrekare inşaat alanı üzerinde 10 farklı daire tipinde 650 konut ve 60 cadde mağazasından meydana geldiğini ifade eden Irmak Group Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Akgün,” Projede çevreye ve yeşile önem verdik. En yükseği 19 katlı bloklardan ve 5 6 katlı Osmanlı Konakları olarak ifade ettiğiniz bloklardan oluşuyor projemiz.” dedi.

Projede 4 ayrı emsalin olduğunu ve 0.75 emsalide kullandıklarını söyleyen Akgün, “Ticari olarak kayıp gözüküyor ama tüketiciye olumlu yansıyan bir durum. Projenin tamamına baktığımızda yüzde 75’i yeşil alanlardan meydana geliyor.” dedi.

Projede 4 ayrı yerde sosyal olanaklara da yer verdiklerini belirten Akgün, ” 4 tane ayrı ayrı olmak üzere sosyal alanlar ayırdık. Kapalı havuzlar, Yürüyüş alanları, spor alanları, açık oyun alanları, kapalı kafeler yaptık. Küçük daire 1’er olmak üzere diğer dairelerimize 2’şer otopark ve misafirler için yüzde 20’ye yakın otopark ayrıldı. Ek bir değer olarakta kreş planladık.” dedi.

Projenin doğal ortamında 25 metrelik bir kot farkının olduğunu söylenen Akgün, “Projemizde hiçbir kat birbirini kapatmayacak şekilde tasarlandı. Proje vadiye bakıyor ve vadinin önünde hiçbir yapılaşma yok. Belediyenin orada Sular Vadisi projesi var. Projemize ek olarak ailelerin zaman geçirebileceği bir yer olacak.” dedi.

Akgün projenin satışları için ise, “4 oda 1 salonlara yoğun talep aldık. Satışa çıktığımız kısımda 4 oda 1 salon dairelerimiz satıldı. Diğerleri için ise müşteri talep sırası var. Ayrıca grup olarak toplu satışa sıcak bakmasakta bir bloğu, yerli ortağı olan Körfez yatırımcısına verdik. Ancak anlaşmamız kapsamında onun satışlarınıda biz yapacağız. Projenin geneline baktığımızda 1 haftalık gibi kısa bir sürede yüzde 20’sini sattık.” dedi.

Başakşehir 15 yıldır değer kazanan bir bölge olduğunu ve oluşumunu tamamladığını söyleyen Aygün, “Biz burada gelecek satmıyoruz bugünü satıyoruz. Metro gelecek demiyoruz. Metro zaten burada ve 3 dakika mesafede yer alıyor.” dedi.

Açıklamarına devam eden Akgün, 2 bin 850 ile 3 bin 850 lira arasında değişen fiyatlarla satışa başladıklarını ve bu metrajların satılıp fiyatların yavaş yavaş yükselmeye başladığını söyledi. 24 ay sonra tamamlanması planlanan projede fiyatların 5 bin liralara gelmesini öngördüklerini ve minimum yüzde 40 prim yapmasını hedeflediklerini belirtti.

Ortaklığın proje bazında olmadığını bunun bir iş ortaklığı olduğu ifade eden Akgün, Başakşehir ve Kayaşehir bölgelerinde arsa stoklarımız var. Bu konsepti devam ettireceğimiz projeler yapmaya devam edeceğiz.” diyerek sözlerini sonlandırdı. www.emlakdream.com/

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın