Toki yeni projeler planlıyor

Kategori: - - 10:08

toki

TOKİ, Ağustos ayında da sosyal konut projeleri ihalelerini sürdürüyor. İnşa edilmesi planlanan yeni konut projeleri belirlenirken TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, hayata geçirilen projelerini yerinde inceledi. Bir yandan Niğde ve Sarfanbolu konut kura sonuçlarını açıklayan TOKİ, diğer yandan da Sivas ilinde 82 adet konut, Kırklareli’ne 535 adet konut, Erzincan Kemah’a 94 konut, Manisa Yunusemre’ye mahalle konseptinde 775 konut için de çalışmalara başladı.

94 KONUTLUK KEMAH PROJESİ

TOKİ, Erzincan’ın Kemah ilçesinde 94 konutluk bir projeye imza atacak. İhalesi 10 Ağustos’ta düzenlenen proje, altyapı ve çevre düzenleme işlerini de kapsıyor. TOKİ Kemah projesinin yükseklikleri zemin+3 olarak, konutlar ise 2+1 daire tipinde tasarlanıyor.

MANİSA’YA 775 KONUT VE 12 DERSLİKLİ 2 OKUL PROJESİ

TOKİ, Manisa’nın Yunusemre İlçesi Akgedik Mahallesi’nde 775 konut, 12 derslikli ilköğretim okulu, 12 derslikli ortaokul, 9 dükkan, cami projesini hayata geçirecek. 3 Ağustos’ta ihalesi yapılan proje altyapı ve çevre düzenleme işlerini de kapsıyor. Projedeki konutların yükseklikleri zemin+2, 3, 4 şeklinde daire tipleri ise 1+1, 2+1 ve 3+1 olarak inşa edilecek.

BÖLGEYE UYGUN MİMARİ

TOKİ inşa etmeyi planladığı konut projelerini yörenin özgün görünümüne uyacak şekilde hayata geçirecek. Modern ve yöresel mimari izleriyle üretilmesi hedeflenen yapıların cepheleri zemin kat seviyesinde taş kaplama, ahşap görünümlü cephe elemanları, payandalar, söveler, dekoratif pencereler ve işlemeli ferforje korkuluklar kullanılarak tasarlanıyor. Ayrıca yerleşim alanı, nitelikli sosyal çevre imkânı da sunan projelerin bulundukları kentlere değer katacak yeni bir yaşam merkezleri olması öngörülüyor.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın