Toki ve Ziraat Bankası Ucuz Konut İçin İşbirliği Yaptı!

Kategori: - - 08:49

Toki ve Ziraat Bankası

Toki ve Ziraat Bankası ve imzaları attı, ucuz konut başvuruları başladı! TOKİ ucuz konut başvurusu 2021 Aralık ayı satışları ilan edildi. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler için son fırsatlar!!!

Toki ve Ziraat Bankası İşbirliği Yaptı! 12 Bin TL Peşinat Aylık 593 TL Taksitle Alt Gelir Grubu Ucuz Konut Başvurusu

Türkiye’nin en büyük bankası olan Ziraat Bankası ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ arasında imzalar atıldı, ucuz ev satışı başladı. İki dev kurum işbirliği yaparken dar gelirli vatandaşlara kira öder gibi değil, kiradan bile daha ucuz taksitlerle ev sahibi olma imkanı sunuldu.

Konut kredisiz, taksitle ev sahibi olmak isteyen kişilere yönelik olarak büyük fırsatlar sunan TOKİ tarafından Aralık ayı satış ilanları yayımlanırken bu ilanlara başvuru yapmak isteyen kişilere Türkiye genelinde yer alan Ziraat Bankası şubeleri üzerinden başvuru yapma imkanı sunuldu. Vatandaş başvurusu sonucunda ev almaya hak kazanırsa TOKİ konut satış sözleşmesi imzalama ve aylık taksit ödemeleri Ziraat Bankası şubeleri üzerinden gerçekleştirilecek.

TOKİ TÜRKİYE GENELİ AÇIK SATIŞ LİSTESİ ARALIK 2021 YAYIMLANDI!
Ev sahibi olmak yükselen konut fiyatları nedeni ile her geçen gün biraz daha zorlaşırken dar gelirli vatandaşların ev sahibi olma hayalleri TOKİ ile gerçekleşecek. TOKİ kiradan bile ucuz taksitlerle, konut kredisiz, düşük peşinatla ev sahibi olma imkanı sunarken Aralık ayının beklenen ilanları yayımlandı.

SON BAŞVURU TARİHİ 31 ARALIK! TOKİ UCUZ EV BAŞVURUSU 2021 İÇİN BEKLENEN İLANLAR YAYIMLANDI

Son dönemde hem kiralık ev fiyatları hem de satılık konut fiyatlarına zam yağmuru yaşanırken dar gelirli vatandaşlar ev sahibi olma umutlarını TOKİ’ye bağlamıştı. TOKİ Aralık 2021 ilanları yayımlandı. Yayımlanan ilanlar ile çok sayıda ilde yer alan konutlar için başvurular başladı.

TOKİ GOV TR resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanların her biri için son başvuru tarihi, başvuru şartları ve peşinat tutarı gibi detaylar ilanların içerisinde duyurulurken yine başvurunun nereden ve nasıl yapılacağı bilgileri de yayımlandı.

TOKİ Erzurum Aşkale konut projesi için ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 24 Kasım 2021 – 31 Aralık 2021 tarihleri arasında açık satış yapacağını ilan ederken proje için belirlenen en düşük konut peşinatı 11 bin 855 TL ve en düşük aylık taksit tutarı ise 592,79 TL olarak ilan edildi.

TOKİ’DEN UCUZ EV NASIL ALINIR, TOKİ KONUT BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Satışa sunulan tüm TOKİ ilanları kurumun resmi internet sitesinden yayımlanmakta olup TOKİ GOV TR adresine girdikten sonra yukarıdaki resimde kırmızı çerçeve içerisine alınan menü bölümünden satışlar linkine tıklayarak satışta olan tüm konut bilgilerine ulaşabilirsiniz. TOKİ konut başvurusu ilanda belirtilen Ziraat Bankası ya da Halkbank şubeleri üzerinden alınmakta olup yine e Devlet üzerinden de TOKİ konut başvuru formu dolduralabilmektedir.

Konutların bir bölümü çekilişsiz, kurasız açık satış ile satılırken bazı konutlarda ise kuralı satış yöntemi tercih edilirken her konut ilanında satış türü, peşinat miktarı, aylık taksit tutarı ve konut satış fiyatları bilgisine yer verilmektedir.

Etiketler:, , ,