Toki Uygun Ev Fiyatları ve Ödeme Koşulu ile Ev Sahibi Olma İmkanı

Kategori: - - 18:02

Pandeminin hayatımıza girmesiyle birlikte artan enflasyon ve döviz kurları konut fiyatlarını ciddi oranda etkiledi. Ev almakta güçlük çeken vatandaşlara destek sunmaya devam eden faizsiz kredi imkanı ile piyasa altındaki Toki Uygun Ev Fiyatları ev satışlarını gerçekleştiriyor.

Toki Uygun Ev Fiyatları

Geçen yıl enflasyon ve döviz kurlarında ciddi artış gözlendi. Pandeminin de etkisiyle bu durum konut fiyatlarına da etti. Böylelikle vatandaşların ev alma hayali de askıya alınmış oldu. TOKİ bu noktada dar gelirli ve orta gelirli vatandaşlar için uygun fiyatlı ödeme koşulu ile ev sahibi olma imkanı sunmaya devam ediyor.

Ankara TOKİ Konut Satışları

Dar gelirli ve orta gelirli binlerce vatandaşın uygun fiyatlı ödeme koşuluyla ev sahibi olma fırsatı veren TOKİ, ‘100.000 Sosyal Konut Kampanyasını’ başlattı. Bu kapsamda Ankara Sincan Saraycık Mahallesi’nde toplamda 1.395 adet konutu satışa çıkarmış olacak. 22 Şubat 2022 tarihinde kura ile belirlenen hak sahiplerinin belirlenen Halkbank şubelerine giderek sözleşmelerini imzalamaları gerekiyor. TOKİ, söz konusu konutlar için minimum 300 bin 225 TL maksimum 410 bin 424 TL fiyat belirlediği kaydedildi.

İstanbul Başakşehir TOKİ Konut Satışları

TOKİ, İstanbul’da ikamet eden vatandaşlar için de büyük fırsat sundu. İstanbul’da ciddi oranda artış gösteren konut fiyatlarından sonra Başakşehir Kayabaşı Mahallesi’ndeki 625 adet 1. Etap konutlarından faydalanmak isteyen vatandaşların başvuru da bulunması gerekiyor.

Adana TOKİ Konut Satışları

Ankara ve İstanbul’un ardından TOKİ bu kez de Adana için duyuru yaptı. Adana Sarıçam ilçesine bağlı Buruk Mahallesi’nde 3. Etap 953 adet konutun satışının başlatıldığını açıkladı. Söz konusu konutlarda en düşük 207 bin 126 TL en yüksek ise 338 bin 118 TL fiyat biçen TOKİ, 2+1 ve 3+1 boyutlarındaki evleri almak isteyen vatandaşların sözleşme imzalama tarihlerini 24 Ocak 2022 – 11 Şubat 2022 olarak açıkladı.

Etiketler:, , , ,