Toki Kütahya İnköy kura çekim tarihi

Kategori: - - 09:42

TOKİ tarafından hayata geçirilen Kütahya İnköy Mahallesi Toplu Konut Uygulaması kapsamında hayata geçirilen 2+1 372 adet alt gelir grubu ve 3+1 306 adet standart konutun kura tarihi belli oldu.

Kütahya İnköy kura tarihi ne zaman?

TOKİ Kütahya İnköy kura çekilişi 28 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. TOKİ, Kütahya İnköy kura çekilişi; Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, 04 Aralık 2017 tarihinden itibaren T.Halk Bankası A.Ş.’nin Türkiye geneli tüm şubelerinden geri alabilecektir.

“Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde 28 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilecektir. Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra açıklanacaktır.

TOKİ Kütahya İnköy Konut Alma hakkı ve Konut Belirleme kurasında; – Konut sayısı kadar asil alıcı belirlenecek olup, aynı anda asil alıcıların konutları da kura ile belirlenecektir.

– Konut sayısının % 20’si kadar yedek alıcı belirlenecektir.

– Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda kura çekilişi yapılmayacaktır.

Başvuru şartlarını sağladıklarını kanıtlayarak hak sahibi olanlar kategorilerinin önceliğine ve başvuru sıralamasına göre İdarenin hazırlayacağı ve ilan edeceği program doğrultusunda konut seçim ve sözleşme imzalama işlemlerini İdarenin kullanıma açacağı bloklar arasından gerçekleştireceklerdir.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın