“Toki Konutları uyuşturucu ve fuhuş mekanı oldu”

Kategori: - - 12:31

fuhuş mekanı

Kuruçeşme Arızlı Toki Konutları’nda yoksullar için satılan 1+1 dairelerin birinde oturan Elif G., konutların tam bir fuhuş ve uyuşturucu batakhanesine döndüğünü söyleyerek isyan etti. fuhuş mekanı
2013 yılından beri Kuruçeşme Arızlı Toki Konutları’nda 2.5 yaşındaki çocuğuyla birlikte yaşayan Elif G. (35) isyan etti. Konutların uyuşturucu, kumar hatta fuhuş yuvasına döndüğünü iddia eden Elif G. 2013 yılından beri 13 kez dayak yediğini söyleyerek konutların bulunduğu bölgede güvenlik zafiyeti olduğunu belirtti. fuhuş mekanı

“ORADA YAŞAMAK ZORUNDA”

Eşinden ayrıldıktan sonra çocuğuyla bir başına Gölcük’ten Arızlı Toki Konutları’ndaki 1+1 daireye taşınan Elif G., bu bölgenin çocuk büyütmeye hatta huzurlu yaşamaya bile uygun olmadığını söylüyor. Hiçbir geliri olmadığı için bu konutlarda yaşamak zorunda kalan genç kadın, çocuğunun da kendisinin de sürekli dövüldüğünü ifade etti.

EŞİ TARAFINDAN ALDATILDI

Gölcüklü Elif G., yıllar önce severek evlendiği eşinden 4 aylık hamileyken ayrıldı. İddiasına göre; öz kız kardeşi ile eşinin ilişkisi vardı. Bu ilişkiyi eşine itiraf ettirdiğini belirterek bu olaylar yüzünden çıktığı mahkemece cezalandırıldığını söyledi. Verilen para cezasını ödeyemediği için mahkeme, Elif Hanım ile ilgili hükmünü bir kamu kurumunda ücretsiz olarak çalışması yönünde değiştirdi.

ÇOCUĞU HASTA

Elif Hanım’ın acı dolu hikayesi bu kadarla da bitmiyor. Rahatsız olan 2.5 yaşındaki oğlunu her gün kreşe bırakıyor ve cezasını çekmek için çalışmaya gidiyor. Ocak ayında cezası sona erecek olan Elif Hanım, alabildiği devlet yardımlarıyla yaşamaya çalışıyor. 2013 yılında TOKİ’nin elinde kalan 1+1’lerine geçen Elif Hanım ve oğlu, yoksul ailelere satılan evlerin birinde kalıyor. Ama tam bir cehennem azabı yaşadığını söylüyor.

ASAYİŞİN SAĞLANMASINI İSTİYOR

35 yaşındaki Elif G. yaşadığı Toki Arızlı Kalıcı Konutlarında her türlü kanunsuzluğun yaşandığını buna da kimsenin müdahale edemediğini söylüyor. Hırsızlık olaylarının yaşandığı, kıyafetlerinin çalındığı, fuhuş ve uyuşturucu ticaretinin yapıldığını belirten genç kadın bölgeye asayişin hakim olmasını istiyor. “Huzurlu bir ortamda yaşamak istiyorum, çocuğumu bu devlete millete faydalı bir şekilde yetiştirmek istiyorum” diyen Elif Hanım, yetkililerden yardım bekliyor.
http://www.kocaeligazetesi.com.tr/toki-konutlari-uyusturucu-ve-fuhus-mekani-oldu-651993h.htm

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın