Toki Kayaşehir 22.Bölge’de Yaşam Başladı

Kategori: - - 16:40

Toki Kayaşehir 22.Bölge

İstanbul’un Başakşehir ilçesinde 2 yıl önce yapımına başlanmış olan Toki Kayaşehir 22.Bölge konutlarında teslimat sürecinden sonra hak sahipleri evlerine taşınmaya başladılar.

Kayabaşı bölgesi’de yapılan projede konut sayısı 868 olarak planlanmış, Çevre düzenlemesi de yapılarak 2 adet sosyal tesis, 2 adet nizamiye, 592 araçlık kapalı otopark alanı ile proje tamamlanmıştır.

Toki Kayaşehir 22.BölgeToki Kayaşehir 22.Bölge projenin kurgusunda yakın çevre ilişkileri gözetilerek, her kesim ve yaştan kullanıcıya açık, engelli dostu; tasarlanan fonksiyonlar ile günün her vakti yaşayan, esnek ve çok amaçlı kullanımlara olanak sağlayan bir yaşantı tasarlanmıştır. Komşuluk ilişkileri ve sosyal yaşantı ön planda tutulmuştur. Konutlar arasında ‘komşuluk avluları’ oluşturularak, avlu etrafında birleşen aile ve komşuluk ilişkileri yaşam bulmuştur.


Toki Kayaşehir 22.Bölge 3+1 Dairesi


Kendine özgü bir davranış ve değer üreten onlarca mekândan biri de parktır. Kamusal alandan anlaşılması gereken, herkese açık, herkesin kullanabildiği ortak bir rekreasyon alanı olmasıdır. Parklar kamusal mekân olarak kent sakinlerinin boş zaman ihtiyaçlarını giderirken sosyalleştiren, yani eğitici işlev de üstlenirler. Bu anlamda hem peyzajla hem de insanlarla etkileşim kurulan yerdir. Bu doğrultuda alan genelinde aktif ve pasif yeşil alanlar kurgulanmıştır. Bu alanlar sadece proje alanı için değil, kent için de kullanım olanakları sunmaktadır. 17 bloktan oluşan projede 868 adet konut, 2 adet ticari alan , 600 araç kapasiteli kapalı otopark ve 314 araçlık açık otopark yer almaktadır.

22. Bölge Toplu Konut Projesi iki parselden oluşmaktadır. Birinci bölge inşaat alanı 56.704 metrekare, ikinci bölge inşaat alanı ise 112.744 metrekaredir. Toplam inşaat alanı 169.448 metrekare olan Toki Kayaşehir projesinde, 40 adet 1+1 daire, 195 adet 2+1 daire, 515 adet 3+1 daire, 118 adet 4+1 daire olmak üzere toplam 868 adet daire bulunmaktadır.

kayasehiristanbul.net olarak komşularımıza güle güle oturmalarını diliyoruz.

Etiketler:,