Toki Kayaşehir 18.Bölge’de Teslimat Sırasında Oluşan Mağduriyetler

Kategori: - - 13:46

Toki Kayaşehir 18.Bölge Konutları

Toki Kayaşehir 18.Bölge Konutları teslimata hazırlandığı bu günlerde daire içlerinden bize gönderilen bir kaç fotoğrafı sizler ile paylaşıyoruz. İstanbul Toki Kayaşehir 18.Bölge’de Teslimat Sırasında Oluşan Mağduriyetler mevcut oldu.

Toki Konutların da yaşanan sorunlar bitmek bilmiyor. Emlak Konut veya özel sektörün yapmış olduğu konutlarda önemli bir sorun yaşanmaz iken Toki Konutlarında yıllar geçmesine rağmen sorunlar bir türlü bitmiyor.

İlgililerin bu durumun iyileştirilmesi için bir çalışma yapıp yapmadıkları bilinmez, ancak bu konutların bu şekilde teslim edilmesi mümkün gözükmüyor. Onlar teslim etmeye çalışsalar da hak sahipleri teslim almayacaklardır.

Ucuz konut yapmak demek sorunlu konut yapmak olmamalıdır. 

Toki Kayaşehir 18.Bölge’de Teslimat Sırasında Oluşan Mağduriyetler

İstanbul Toki Kayaşehir 18.Bölge’nin İski Mağduriyeti

Toki Kayaşehir 18.bölge sakinleri konutlarını bildiğiniz üzere mart 2017 tarihinde teslim almış nisan ayı itibarı ile de taşınmaya başlamışlardı.

O günlerde doğalgaz ve elektrik aboneliği yapmış olan Toki Kayaşehir 18.bölge sakinleri İSKİ aboneliğini de yapmak istediklerinde İSKİ tarafından kendilerine ‘Teknik alt yapı sorunundan dolayı şimdilik aboneliğinizi yapamıyoruz.’ şeklinde cevap verildi. 18.Bölge sakinleri İSKİ’den almış oldukları bu güvence ile aboneliklerini yaptırmamış ancak su kullanımına başlamışlardı.

İSKİ abonelik başvurularını TOKİ Kayaşehir 18.Bölge sakinlerine bu yılın 10. ayı içerisinde yapabileceklerine dair cep telefonlarına mesaj göndererek duyurmuştu. Vatandaşlarda gelen mesajdan sonra İSKİ’ye gidip aboneliklerini yaptırdılar. Buraya kadar her şey normal olarak işlemişti. Ancak İski, Toki Kayaşehir 18.Bölge sakinlerine faturaları gönderdiğinde herkes şoka uğradı.

Çünkü ‘kademeli fatura uygulaması‘ ile çalışan İSKİ 1 aylık tüketime sahip 18.bölge sakinlerine 6 aylık toplam fatura çıkarınca, tüketimin fazla olması ile birim fiyatının yüksek değerden çarpılması sonucu daire başına gelen tutar maksimum 100 TL. olması beklenirken 1500 TL. ye kadar çıkmıştır.

Toki Kayaşehir 18.bölge’de oturan hak sakinleri 1 aylık su faturasını 3- 4 kat fazla ödemek zorunda bırakılmışlardır. Bu konunun çözümü için vatandaşlar nereye baş vurmuşlar ise elleri boş dönmüştür. İSKİ, müteahhit firma, Toki ve site yönetimi ‘yapacak bir şey yok’ şeklinde cevap vermektedirler.

Bu konuda en masum olan Toki Kayaşehir 18.bölge sakinleri ise bu faturaları ödemek zorunda bırakılmışlardır. Oluşan bu haksızlığın giderilmesi için yetkililerin gereğini yapmalarını ve bu gibi durumların oluşmaması için Toki’nin gereğini yapmalarını bekliyorlar.

KAYNAK: www.kayasehiristanbul.net/toki-kayasehir-18-bolge-nin-iski-magduriyeti/

 

Etiketler:, , , ,

Bir yanıt yazın