Toki İstanbul’da 874 TL Taksitle Ev Satışı Başlıyor

Kategori: - - 11:34

Toki İstanbul'da 874 TL

Konut fiyatlarının her geçen gün yükseldiği İstanbul’da ucuz konut projeleri üreten Toki İstanbul’da 874 TL. ile  yakında kurum tarafından yeni satış ilan başlıyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ İstanbul 2021 projeleri yakından takip edilirken kurumdan yeni satış ilanı yayımlandı. TOKİ İstanbul Silivri Alipaşa Mahallesi 1. – 2. ve 3. Etap Projeleri Alt Gelir Grubu Toplu Konut Uygulaması satış duyurusu yayımlandı.

Yayımlanan satış duyurusu ile proje kapsamında 2+1 alt gelir grubu 88 adet konutun kuralı olarak satışa sunulacağı duyuruldu. Konutlar için başvuru 24 Mayıs 2021 tarihi itibari ile başlayacak ve 28 Mayıs 2021 tarihi itibari ile sona erecek. Bu tarihler arasında başvuruda bulunan kişiler arasında hak sahipleri ise kura çekimi ile belirlenecek.

TOKİ İSTANBUL 2021 BAŞVURUSU SİLİVRİ ALİPAŞA PROJESİ İLE BAŞLIYOR!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından yayımlanan satış duyurusu ile 88 adet 2+1 konutun kuralı olarak satışa sunulacağı ilan edildi. TOKİ İstanbul Silivri Alipaşa Mah. 1., 2. ve 3. Etap Projeleri kapsamında 88 adet 2+1 konut için başvurular 24 Mayıs – 28 Mayıs 2021 tarihleri arasında kabul edilecek.

Toki İstanbul'da Taksitle Ev Satışı Başlıyor
Toki İstanbul’da 874 TL

Başvurular Halkbank İstanbul şubeleri üzerinden ve TOKİ E Devlet başvuru sayfası üzerinden kabul edilecek. e Devlet üzerinden yapılacak olan TOKİ başvurusu 27 Mayıs 2021 tarihi itibari ile sona ererken TOKİ başvuru parası olarak bin lira yatırılacak. Başvuru sahipleri arasından hak sahipleri 4 Haziran 2021 tarihinde kura çekimi ile belirlenecek.

Projede satışa sunulan en düşük konut fiyatı 209 bin 942 lira olarak ilan edilirken en düşük konut peşinatı tutarı 52 bin 485 lira ve en düşük aylık taksit tutarı ise 874,76 TL olarak ilan edildi.

TOKİ İSTANBUL KONUT PROJESİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Türk vatandaşı olmak,

İstanbul’da en az 1 senedir ikamet ediyor olmak,

TOKİ’den ev sahibi olmak için başvuru yapan kişinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması,

Başvuru yapan kişinin 25 yaşını doldurmuş olması,

Aylık hane halkı gelirinin 7 bin 500 lira sınırını aşmaması olarak sıralanıyor.

Etiketler:, ,