TOKİ İstanbul Silivri’ye Yeni Konut Yapıyor

Son Güncelleme: 6 Ekim 2016 - 7:17 1 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • TOKİ İstanbul Silivri’ye Yeni Konut Yapıyor
0 Paylaşımlar

toki silivriİstanbul sınırları içinde arsa miktarını hızla azalması, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nı farklı arayışlara yönlendirdi. Fiyatların da yükselmesi karşısında TOKİ, Silivri İsmetpaşa Mahallesi’nde 33 bin 922 metrekare arsa üzerinde 345 konut yaptırmak üzere harekete geçti. Projede ayrıca 3 tane de kapıcı dairesi inşa edilecek.

Arsa 2. dereceden deprem kuşağında yer aldığı için temelleri radye jeneral sistem üzerine inşa edilecek. İnşaat tekniğine de avan ve uygulama planları dikkate alınarak karara varılacak.

En az 50 yıllık bir ekonomik ömür biçilen binaların inşaatı 7 ayda tamamlanacak. Alt gelir grubu için planlanan konutlara vatandaşlar kira öder gibi uzun süreli ve düşük taksit miktarı ile ulaşabilecek.

TOKİ İstanbul Silivri’de 30 milyon liralık yatırımla 348 konut inşa etmek üzere ÇED Raporu hazırlayarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sundu.

Konutları 14 ay içinde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor. Günde ortalama 80 kişinin çalışacağı projenin yatırım değeri 30 milyon lira olacak.

Projenin geliştirileceği arsa; topoğrafya, mülkiyet, alt yapı koşullarına ve yerleşime uygunluğu dolayısıyla alternatifsiz olarak tercih edildi.


---------------------------------------------------------------------------------

TOKİ İstanbul Silivri’ye Yeni Konut Yapıyor ile Benzer Yazılar:

6 Ekim 2016 Saat : 7:17
  TOKİ

“TOKİ İstanbul Silivri’ye Yeni Konut Yapıyor” için 1 Yorum

  1. Münür Şahin dedi ki:

    Kiraciyim emekli bir evim olsun her ay 1600.tl ödüyorum Güngören de oturuyorum Silivri de oturmak istiyorum.hanim ve ben.emekliyiz .saygilar

TOKİ İstanbul Silivri’ye Yeni Konut Yapıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–