TOKİ İstanbul etrafında yazlık konut üretimi yapıyor!

Kategori: - - 16:24

TOKİ Türkiye’nin her bir köşesinde ucuz konut üreterek dar gelirli aileleri ev sahibi yapmak için çalışmalarını hızlandırdı. Alt gelir grubunu kira ödercesine ev sahibi yapabilmek için çeşitli fırsatlar sunan TOKİ, İstanbul’un etrafında yazlık konut inşa etmeye başladı. Şuanda Sakarya’da 448 adet yazlık için çalışmalar yapılıyor.

TOKİ Sakarya’da 448 Adet Konut Üretiyor
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), alt gelir grubundan olan aileleri ev sahibi yapabilmek için inşaat çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İstanbul’un çevre illerinde harekete geçen TOKİ Sakarya Kocaali’de 448 adet yazlık konut üretimi gerçekleştirmeye başladı.

TOKİ İstanbul etrafında yazlık konut üretimi yapıyor!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), dar gelir grubunun kira öder gibi ev sahibi olabilmesi için konut üretimini hızlandırdı. İstanbul çevresinde yazlık konut üretimine başlayan TOKİ bu kapsamda Sakarya Kocaali’de bulunan Caferiye Mahallesi’nde 448 konut inşa ediyor.

Deniz Kenarında Bir Yaşam Alanı
Geleneksel mimarinin özelliklerini taşıyan, denize komşu alanda inşa edilen yazlık tarzındaki proje satışa çıktı. Deniz kenarında inşa edilen konutların yeni bir yaşam alanı olması planlanıyor. TOKİ Sakarya Kocaali Konutları’nda cami, okul, parklar ve iş alanlarının bulunduğu sosyal donatı alanları yer alıyor.

TOKİ Yazlık Konutlar İçin Sosyal Donatılar Yapıyor
Toplam 652 dönüm arazi üzerinde yükselen 448 konut 2+1 ve 3+1 daireden oluşuyor. Blok ve villaların bulunduğu projede 382 adet otopark mevcut. Proje kapsamında, site sakinlerinin kullanabileceği 1 adet 24 derslikli ilköğretim okulu, 1 adet 300 kişilik cami ve 1 adet ticaret merkezi, 5 adet çocuk oyun alanı ve 4 adet açık hava spor alanı yer alıyor.

Projede 3+1 konutların fiyatları 212-242 bin lira arasında 2+1 dairelerin fiyatları ise 141 bin lira ile 196 bin lira arasında değişiyor.

Yazlık Konutların Ödeme Seçenekleri
Ödemeler, yüzde 10 peşinat bedeli için 120 ay vade, yüzde 15 peşinat bedeli için 156 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 180 ay vade şeklinde gerçekleşiyor.

Yatay ve yerel mimari konseptiyle projelerini inşa eden TOKİ, yerel çizgilerin yanı sıra altyapı planlamasıyla da özgün bir konut modeli hayata geçiriyor. Deniz manzaralı ve villa tarzında inşa edilen konutların önlerinde oyun alanları, toplanma mekanları, kaya bahçeleri, çiçek havuzları gibi peyzaj alanları bulunuyor.

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın