Toki hemen teslim konut satışı! 2024 müjdesi! 6.390 TL taksitle! Başvuru 8 Ocak’ta!

Kategori: - - 00:09

Toki İstanbul'a Yeni Konut

Toki hemen teslim konut satışı ! 2024 konut seferberliği başladı. Hiç evi olmayanlara, ilk kez ev alacaklara yeni fırsat açıklandı. İşte yeni TOKİ alt gelir grubu orta gelir grubu konut projeleri!

Başvuru 8 Ocak’ta! TOKİ’den 2024 müjdesi 6.390 TL taksitle hiç evi olmayanlara Toki hemen teslim konut satışı tapu müjdesi- Pandemi döneminde konut fiyatlarında başlayan yükseliş tüm hızı ile devam ederken süreçte dar gelirli ailelerin ardından orta gelir grubu için de konut sahibi olmak hayal haline gelmişti.Ev sahibi olmak istiyorum vatandaşların imdadına TOKİ yetişirken 2024 yılının ilk satış duyurusu da yayımlandı. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen kişilere Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından yeni ilanlar duyurulurken bu ilanlar arasında başvurusu 2024 yılında başlayacak olan bir projede yer aldı.

TOKİ ALT GELİR GRUBU BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç )

3. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

4. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 34000.00TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 34000.00TL olması gerekmektedir.)

Toki hemen teslim konut satışı

TOKİ ALT GELİR GRUBU KONUT FİYATLARI NE KADAR, KAÇ TL?

TOKİ Balıkesir İli Manyas İlçesi Kızık Mahallesi 625 Adet Konut, 2 Adet Ticaret Merkezi konut projesi için yeni satış duyurusu yayımladı.

2024 konut projeleri

TOKİ’nin alt gelir grubu ucuz konut projeleri için satış fiyatı 1 milyon 135 bin TL olarak belirlenirken bu projeden ev almak isteyen kişilere aylık taksit en düşük 4 bin 732 TL ve en yüksek ise 6 bin 389 TL olarak uygulanacak. Başvurular ise 8 Ocak 2024 tarihi itibariyle başlayacak. Bu proje için konutlar hemen teslim satılacak.

Etiketler:, , ,