TOKİ, GOP ihalesinin ilk oturumu yapıldı

Kategori: - - 14:31

TOKİ, GOP Karayolları Mahallesi’nde yer alan iki adet parselin ihalesinin ilk oturumunu dün yaptı ve 149.5 milyon lirayla en yüksek teklifi Ral Yapı verdi.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) İstanbul Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi’ndeki arsalarını dün ihaleye çıkardı. Avrupa Konutları TEM projesinin yanında yer alan iki parsel için düzenlenen ihalenin ilk oturumu kıran kırana geçti. Aralarında Gül-Elit İnşaat, Mesa Mesken, İhlas, Nuhoğlu, Başyapı, FuzulYol İnşaat, Albayrak ve Rai Yapı’nm bulunduğu sekiz firma teklif verdi. Rai Yapı, 149.5 milyon lira toplam satış geliri üzerinden, yüzde 18 yani 26.9 milyon lira idareye teklif ederek ihalenin ilk oturumunda öne çıktı. GOP Karayolları Mahallesi

Önümüzdeki günlerde yapılacak ikinci oturumda ortaya çıkacak fiyatın ardından ihalenin kazananı belli olacak. Kazanan firma, teklifinin yanı sıra projeden 150 daire TOKİ’ye verecek. İhaledeki 6 bin 619 ada 8 parsel 26 bin 622 metrekare, 10.086 ada 1 parsel 8 bin metrekare alana sahip.

YERİNDE DÖNÜŞÜM MODELİ TOKİ Başkanı Ergün Turan, alt ve orta gelire yönelik konutlar yapaı bilmek için gelir getirici projelere devam ettiklerini belirterek, bu arsaI da yapılacak işin hem hasılat paylaşımı hem de kentsel dönüşüm olacağını söyledi. Turan, “Bu alandaki hak sahiplerine olduğu yerden daire veriyoruz. Yani hem hasılat I paylaşımı hem de yerinde kentsel I dönüşüm yapıyoruz” diye konuştu.

SEKİZ FİRMA TEKLİF VERDİ TOKİ’nin ihaleye çıkardığı arsalar, TEM otoyolu üzerinde önemli bir lokasyonda bulunuyor. Avrupa Konutları TEM projesinin yanında, Tem Point projesine komşu konumda yer alan arsa, Karayolları Kentsel Dönüşüm Projesi’ne de yakınlığıyla dikkat çekiyor. Yapılan projelerve kentsel dönüşümün yoğun yaşandığı bölgede bulunan arsanın ihalesine katılmak için 20 firmanın daha dosya aldığı öğrenildi. Teklif veren firma sayısı ise 8’de kaldı. Sabah Gazetesi GOP Karayolları Mahallesi

Etiketler:, , , ,

Bir yanıt yazın