Toki Başvurusu İptal Edilen 2 Milyon 864 Bin kişi olduğu açıklandı

Kategori: - - 21:33

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı yaptığı açıklamada Toki Başvurusu İptal sayılarına ilişkin önemli ifadeler kullandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, TOKİ sosyal konut başvuruları ve kura çekimi hakkında açıklama yaptı. Bakan Kurum açıklamasında projeye toplamda 8 milyon kişinin başvuru yaptığını, geçerli başvuru sayısının ise 5 milyon 135 bin 324 olduğunu söyledi. Kura çekimlerinin Kasım ayı başında başladığını ve Mart 2023 tarihine kadar devam edeceğini söyleyen Bakan, evlerin 2 sene içinde yapılacağını, ilk 250 bin konutun 2 yıl içinde vatandaşlara teslim edileceğini söyledi.

İPTAL EDİLENLER PARASINI NASIL ALACAK?

Başvurusu iptal edilenler , bankaya müracaat ederek başvuru ücretinizi geri alabileceksiniz.

BAŞVURU YAPANLARA MEKTUP GÖNDERİLDİ

TOKİ sosyal konut projesi kapsamında 250 bin evin dar gelirli, hiç evi olmayan vatandaşlara verileceğini belirten Bakan Murat Kurum, geçerli başvuru sayısının 5 milyon 135 bin 324 olduğunu söyledi. Bu açıklamaya baktığımızda toplamda 2 milyon 864 bin civarında kişinin başvurusunun geçersiz olduğu ve iptal edildiği görülüyor.

MEKTUP GÖNDERDİ

Bakan Kurum TOKİ projesine başvuru yapanlara gönderdiği mesajda şunları söyledi:

“Noter huzurunda ve şeffaf bir şekilde yaptığımız kura çekimlerimizi 2023 Mart ayına kadar tamamlayacak ve 2 yıl içerisinde ilk 250 bin konutumuzu vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. 20 yıldır olduğu gibi bundan sonra da sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizin, sizlerin her an yanınızda olmaya devam edeceğiz.

Toki Başvurusu İptal Edilen 2 Milyon 864 Bin kişi olduğu açıklandı

Her şart ve durumda, devletimizin tüm imkanlarını seferber ederek sizlere yeni yuvalar kazandıracak, yavrularımıza huzurlu bir gelecek sunacağız. Sizlerin bu yoğun desteği ve talebini karşılamak için yeni projeler hazırlayacak, 85 milyon vatandaşımızın sağlıklı ve güvenli evlerde oturmalarını sağlayana kadar çalışmalarımızı gece gündüz kararlılıkla sürdüreceğiz. Devletimize duyduğunuz güven, sosyal konut projemize gösterdiğiniz teveccüh için sizlere tekrar şükranlarımı sunuyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum”

İSİM LİSTESİ

Toki Başvurusu İptal Edilen 2 Milyon 864 Bin kişi olduğu açıklandı

TOKİ sosyal konutta konut kura çekimine katılacakların isim listeleri açıklanmaya başladı. Yapılan açıklamada isim listeleri “https://toki.gov.tr/Projeler/sosyal-konut.html” adresi üzerinden yayınlanmaya başladı. Yayımlanan listelerde iki kısım var. İlk kısımda başvurusu kabul edilenler, ikincisinde ise başvurusu reddedilenler var.

Bu şekilde il ve yandaki kutucukta ilçe seçimi yaparak isim listesine ulaşabilirsiniz. Eğer il ve ilçe yoksa henüz açıklanmamıştır. Toki Başvurusu İptal

Etiketler:, , , ,