Toki Ataşehir Emekevler kura çekilişi sonuçları!

Kategori: - - 12:15

TOKİ Ataşehir Emekevleri

2005 ve 2007 yıllarında yapılan protokoller sunulan, 2012 yılında da Ataşehir Belediye Meclisi’nin kararı ile hazırlanan TOKİ Ataşehir Konutları Kadıköy Belediyesi ile TOKİ’nin ortaklığıyla inşa ediliyor. Ataşehir Emekevler kura çekilişi

Ataşehir Emekevler kura çekilişi, Noter huzurunda 22 Eylül Perşembe günü saat 10:00’da Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu’nda yapılacak. Kadıköy Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı arasında 2005 ve 2007 yıllarında yapılan protokoller ile düzenlenen, 2012 yılında da Ataşehir Belediye Meclisi’nin kararı ile hazırlanan Emekevler Projesi’nde mutlu sona gelindi.

2009 yılında kurulan ve projeyi devralan Ataşehir Belediyesi, bu kentsel dönüşüm projesini, “Yerinde Dönüşüm” şeklinde gerçekleştiriyor.

“Yerinde Kentsel Dönüşüm” sayesinde Emekevler’de bulunan yaklaşık 400 gecekondu sahibi ile Ataşehir’in diğer bölgelerinden 232 gecekondu sahibi Emekevlerde yapılan yeni apartmanlarda; daha konforlu, daha kullanışlı ve daha güvenli dairelerine kavuşacak. Ödemeler ise daireler yeni sahipleri tarafından teslim alındıktan sonra ayda 180 TL ile 400 TL arasında değişen değerlerle 20 yıla varan vadede yapılacak.

Ataşehir Belediyesi tarafından Atatürk Mahallesi Emekevler Bölgesinde 3374 Ada 1 Parsel sayılı taşınmaz üzerinde inşa edilen yapılardan, gecekondu hak sahiplerine verilecek daireler (bağımsız bölümler) noter huzurunda çekilecek kura sonucu belirlenecek.

Her bir gecekondu hak sahibine, kura sonucu çıkan bağımsız bölümler için bir “Konut Tahsis Belgesi” verilecektir. Konut Tahsis Belgeleri; yapılar tamamlandıktan, kat mülkiyeti kurulduktan sonra gecekondu hak sahiplerine verilecek kat mülkiyeti tapusuna esas teşkil edecektir.
Belediye Başkanlığımız ile Muvafakat Protokolü imzalayan tüm vatandaşlarımız davetlidir.

Ataşehir Emekevler kura çekilişi ne zaman?

Tarih: 22.09.2016
Saat: 10.00
Yer: Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu
Adres: Novada Ataşehir AVM – Şehit Şakir Elkovan Caddesi No:20 Küçükbakkalköy- Ataşehir

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın