Tokat’ta Konut İnşaatı İhaleye Çıkacak

Kategori: - - 07:35

Toki Kayaşehir 19.Bölge Kura Sonuçları

Tokat’ta, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 436 konut inşaatının yeninden ihaleye çıkarılacağı bildirildi.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Dedeli Mahallesinde 436 adet konut ile 1 adet ticaret merkezi ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi 30 Haziran 2016 tarihinde ihale edilerek 18 Ağustos 2016 tarihinde yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı.

290’ı 2+1 planında 146’sı ise 3+1 planında yapılacak olan konutların temeli atılarak başlatılan inşaat çalışmaları bir süre sonra durdu. Konuyla ilgili TOKİ tarafından yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Yüklenici firmanın mali acz içerisine düşmesinden dolayı bu işi tamamlayamayacağı kanaatine varılarak, sözleşmenin ilgili maddeleri uyarınca, idaremiz tarafından 06 Haziran 2017 tarihinde sözleşme feshedilmiştir.

Fesih heyetinin yapacağı tespit ve çalışmalar sonucunda gerekli bilgi ve belgeler İhale Daire Başkanlığımıza verilerek ikmal ihalesi süreci başlatılacak olup, işin süresi gibi verileri İhale Dairesi Başkanlığı belirleyecektir”

Etiketler:,

Bir yanıt yazın