Sulukule’de evler yine de dağıtıldı

Kategori: - - 12:17

sulukule

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, İstanbul 4. İdare Mahkemesi’nin Sulukule için aldığı durdurma kararıyla kura çekimi arasında bir ilgi olmadığını söyledi

İstanbul’un Fatih ileçinde bulunan ve Sulukule olarak bilinen semtin yenilenmesi tamamlandı. Evler yeni sahiplerine dağıtıldı. Evlet dağıtıldı ama, Fatih Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle üretilen 575 konut ve 56 ticaret biriminin yapılması mahkeme tarafından iptal edildi.

Fatih Spor Kompleksi’nde düzenlenen kura çekilişine İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de katıldı. Mutlu ve Demir, ilk kurayı da birlikte çekti.

Vali Mutlu, bir rüyanın, özlemin gerçekleştiğini ifade ederek ‘Dünyada mekan, ahirette iman. Bu güzel sözün hepimizin gönlünde çok özel bir yeri var. Mekanlar, içinde yaşayan insanların hatıralarıyla güzelleşir, zenginleşir’ dedi. Mutlu, projenin bir kentsel yenileme, konut projesi olduğunu belirterek ‘İstanbul’u kucaklayan, insanı merkeze alan yeni projelerle kentte yaşayanların yüzünü güldürmeye devam edeceğiz. Sulukule iyi bir proje oldu. Herkese hayırlı olsun’ dedi.

Etiketler:

Bir yanıt yazın