Mavera Başakşehir satışta

Kategori: - - 08:29

mavera_basaksehir_satisa_sunuldu

Başakşehir’in en merkezi noktasında inşa edilen Mavera Başakşehir satışa sunuldu. İlklerin uygulandığı projede 3+1, 4+1, 5+1 ve 8+2 daire seçenekleri yer alırken, 274 lüks konut için fiyat aralığı şöyle:

Makro İnşaat ve Başakşehir Belediyesi’nin gelir ortaklığında Başakşehir’in en merkezi noktasında inşa edilen Mavera Başakşehir’de 3+1, 4+1, 5+1 ve 8+2 daire seçeneklerinin yer aldığı 274 lüks konut bulunuyor. Dairelerde yüksek standart donanım hedeflenerek, zeminden ısıtma, akıllı ev fonksiyonları ve dünyaca ünlü markaların ürünlerine yer verildi.

Başakşehirliler’in uzun süredir merakla beklediği proje Mavera Başakşehir satışa çıktı. Lüks, konfor ve huzuru bir arada sunan Mavera Başakşehir, Başakşehir’in en merkezi noktasında 1. Etap ve 2. Etap’ın ortasında bulunan Başakşehir Belediyesi’ne ait arsa üzerinde yükseliyor. Mavera Başakşehir, lüks detaylara sahip 274 daire ve cadde konseptli 70 adet ticari üniteden oluşuyor. Makro İnşaat ve Başakşehir Belediyesi’nin gelir ortaklığında hayata geçen Mavera Başakşehir için bugün bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Başakşehir Belediye Başkanı Avukat Mevlüt Uysal ve Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan katıldı.

Toplantıda ilk sözü alan Başakşehir Belediye Başkanı Avukat Mevlüt Uysal, İstanbul’un en planlı ve en hızlı büyüyen ilçelerinden Başakşehir hakkında kısa bilgi verdi. Daha sonra söz alanMakro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan ise Mavera Başakşehir projesini anlattı. 3+1, 4+1, 5+1 ve 8+2 daire seçeneklerinin yer aldığı Mavera Başakşehir’de her ailenin aradığı yaşamkonforunu bulabileceği söyleyen Ercan Uyan, “Proje Başakşehirliler’in nitelikli ve fonksiyonel konut beklentileri dikkate alınarak geliştirildi. Bu doğrultuda dünyaca ünlü markalarla çalışıldı” dedi.

Mavera Başakşehir’in tüm ihtiyaçlar düşünülerek eksiksiz bir donanımla planlandığını belirten Uyan, “Bu anlamda, doğal İtalyan mermeri ve İznik çinileri ile harmanlanmış kubbeli daire içi banyo+ Türk hamamı, tüm odalarda yerden ısıtma, yüksek vakum gücüne sahip merkezi elektrik süpürge sistemi, tüm pencerelerde elektrikli otomatik panjur sistemi kullanıldı” dedi. Uyan, su baskını, hırsızlık, gaz ve duman sensörleri ile anında cep telefonuna olay ihbar özelliği bulunan yüzde 100 daire içi güvenlik paketinin de konut sahiplerine sunulduğunu anlattı.

Müstakil yaşam fırsatı

Dairelerin özelliklerinin bunlarla da sınırlı kalmadığını ifade eden Ercan Uyan şunları söyledi:
“Mavera Başakşehir’den ev alanlara doğal ahşap Amerikan ceviz kaplı mobilya kapıların yanı sıra vestiyer ve yüklük dolapları da veriliyor. Living Kitchen İtalyan Mutfak Tasarımı ile dünyanın en iyi beyaz eşya markalarından biri olarak kabul edilen ‘Miele’ marka ankastre seti (ocak-davlumbaz-fırın-mikrodalga fırın-bulaşık makinesi) de daire sakinlerine sunuluyor. Kısaca akrilik tezgah, giyinme odaları, çamaşır ve ütü odaları ile Mavera Başakşehir, bilinen konut projelerinin ötesinde bir donanıma sahip.”
Mavera Başakşehir’de ayrıcalıkların evlerde kullanılan malzeme ile sınırlı olmadığını dile getiren Uyan, her katta iki daire ve iki asansör ile müstakil bir yaşamın sunulduğu projede her daireye standart olarak, OGS giriş sistemli iki adet özel kapalı otopark, daire onaylı site girişi ve sorunsuz site güvenliği sunulduğunu anlattı.

Ezber bozan proje

Mavera Başakşehir sosyal tesisleriyle de ezber bozuyor. Ercan Uyan’ın verdiği bilgiye göre projede yılın 365 günü kullanılabilecek iki adet yetişkin, iki adet de çocuk havuzu bulunuyor. Yine ikişer adet SPA, fitness salonları, saunalar ile açık hava sineması, cafe, restaurant, çok amaçlı salon, kadın-erkek mescidleri, site sakinlerinin kullanıma özel, taziye ve kabullerini yapabilecekleri salonlar ve aktivite alanları projede yer alıyor.

Mavera Başakşehir’de çocuklar için kreş, gençler için spor ve oyun salonlarının da bulunduğunu belirten Ercan Uyan şöyle devam etti: “Mavera Başakşehir, peyzajıyla da iddialı. Altı adet şelale, göletler, wi-fi park, meyve bahçeleri, yetişkin tematik ağaç ve bitkilerle zenginleştirilmiş özel tasarım peyzaj alanı, daire sahiplerine mavi ve yeşilin gerçek bir seremonisi olarak sunuluyor. Projenin gece tasarımı da uzman tasarım ekibi tarafından çok özel hazırlandı. Şelaleler ve göletlerde özel ışık efektlerinin yanı sıra peyzaj alanlarında ve diğer alanlarda yapılacak özel aydınlatma efektleri ile proje adeta tematik bir parkın ötesinde tasarlandı. Projedeki tüm dairelerin salon ve mutfak cephesinden ve geniş balkonlarından site içerisindeki bu özel tasarım peyzaj alanını görmek mümkün olacak.”

Living-Lab sistemi uygulanacak

Standart bir akıllı evin ötesinde teknolojik bir altyapıya sahip olan Mavera Başakşehir’de, Türkiye de ilk defa Living-Lab ICT (Bilgi işlemleri Teknolojisi) sisteminin uygulanacağını da söyleyen Ercan Uyan sistem hakkında şu bilgileri verdi: “Başakşehir Belediyesi tarafından altyapı çalışmalarına devam edilen Living-Lab ICT sistemi sayesinde, daire sakinleri daire teslimatında kendilerine verilecek özel yazılıma sahip Android tabletler sayesinde, evlerinden Aile Hekimi ile görüşebilecek, marketten sipariş verebilecek, çocuklarının hasta olması ve okula gidememesi durumunda derslerini evden takip edebilecek.”

Mavera Başakşehir’in ön talep döneminde yoğun ilgi gördüğünü belirten Uyan, projede fiyatların 437.000 TL ile 1.613.000 TL arasında değiştiğini anlattı.

Merkezi lokasyonda

Mavera Başakşehir, Başakşehir’in 1995 yılında ilk temellerinin atıldığı Başakşehir 1. Etap ile 2. Etap Konutları’nın tam ortasında yer alıyor. Avrupa’nın en büyük sağlık kampüsünün hemen karşısında bulunan proje, Başakşehir’in yeni merkezi haline gelecek ve kamu binalarını da bünyesinde toplayacak olan Türkiye’nin en büyük Kent Meydanı’na yaklaşık 1.5 km. uzaklıkta bulunuyor.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın