Kiptaş Pendik Arkatlı Evleri’nin temeli atıldı

Kategori: - - 12:54

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) iştiraki KİPTAŞ‘ın “Pendik Arkatlı Evleri”nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Kiptaş Pendik Arkatlı

Çamçeşme Mahallesi Fabrika Sokak üzerinde kurulan şantiye alanında gerçekleştirilen temel atma töreninde konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ekonomik zorluklara rağmen böylesi bir yatırımı başlatmanın değerli bir adım olduğunu söyledi.

İmamoğlu, temeli atılan projenin kentsel dönüşüme katkı sağlayıcı kaynak elde etme amaçlı olduğunu belirterek, şunları ifade etti:

“Bugün burada atacağımız temelin aslında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve KİPTAŞ olarak kaynak elde etmeyle ilgili gerçekleştirdiğimiz bir proje olduğunun altını çizmek istiyorum. KİPTAŞ Pendik Arkatlı Evlerde özellikle insan odaklı, şehircilik anlayışımızı gösteren bugünün yeşil bir kent var etme çabası içerisinde insanlarımızın taleplerini karşılayan bir tasarımla, bir mimari üslupla, tarzla buranın olgunlaşması bizim için ayrı bir sevindirici husus.”

 

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt da Arkatlı Evleri’ni “Yeni dönemin ilk kaynak geliştirici projesi” sözleriyle tanımladı.

Konuşmaların ardından butonlara basan protokol, inşaatın ilk harcını temele döktü.

Temel atma törenine CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar ve davetliler katıldı.

İŞTE PENDİK ARKATLI EVLERİ PROJESİNİN DETAYLARI

KİPTAŞ Pendik projesi İstanbul ili, Pendik ilçesi, Çamçeşme Mahallesi, 11425 Ada, 15 Parsel üzerinde inşa edilecek. Arsa alanı 42 bin 24 metrekare olarak tespit edilen KİPTAŞ Pendik projesinde yer alan evler 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olarak tasarlandı. Projenin inşaat alanı 139 bin 829 metrekare olarak belirlendi.

KİPTAŞ Pendik projesindeki 894 adet bağımsız bölümün 604 adedi normal daire, 224 adedi home ofis, 39 adedi ticari alan, 26 adedi ofis şeklinde tasarlandı. Projede ayrıca 1 adet kreş de inşa edilecek. İstanbullu vatandaşların merakla beklediği KİPTAŞ Pendik projesinde, 8 adet konut bloğu, 2 adet ticari blok, 2 adet sosyal tesis binası (kafeterya) ve 1 adet kreş binası inşa edilecek.

Etiketler:,