İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Toplantısı Yapıldı!

Son Güncelleme: 23 Ocak 2017 - 8:27 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen İstanbul Kentsel Dönüşüm Master Planı konulu toplantıda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Kentsel Dönüşüm Projeleri için yaptığı yeni yasal düzenlemeler görüşüldü.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, TOKİ Başkanı Ergün Turan ve 39 ilçe belediye başkanının yer aldığı, İstanbul Kentsel Dönüşüm Master Planı konulu toplantıya katıldı.

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda afet odaklı çalışmalar ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Kentsel Dönüşüm Projeleri için yaptığı yeni yasal düzenlemeler görüşüldü. Toplantıda kentsel dönüşüm ile ilgili bir çerçeve çizildiğini ifade eden Başkan Işıklar:

“İstanbul’un en büyük sorunlarından biri olan çarpık, plansız ve dikey kentleşmenin gelecekte getireceği zararları ve özellikle bölgemizde bulunan tarımsal alanların kentleşme adı altında ranta teslim edilmesine karşı görüşlerimizi ilettiğimiz bu verimli toplantıyı tertip edenlere teşekkür ederim” dedi


---------------------------------------------------------------------------------

İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Toplantısı Yapıldı! ile Benzer Yazılar:

23 Ocak 2017 Saat : 8:27

İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Toplantısı Yapıldı! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–