İstanbul Tuzla ‘daki Yayla mahallesi yeni projeler

Kategori: - - 10:35

Tuzla Yayla mahallesi

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Şinasi Dural Caddesi’nde Yayla ve Evliya Çelebi Mahallesi sınırında bir sosyal tesis daha hizmete açılacaklarını müjdeledi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Yayla Mahallesi Halk Meclisi’nde vatandaşlarla buluştu. Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi konferans salonunda düzenlenen toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte katılan Başkan Yazıcı, mahalle özelinde başta planlama olmak üzere tüm hizmetler hakkında detaylı bilgi verip vatandaşların sorularını yanıtladı. Yayla Mahallesi 2009’dan Bugüne 5 Kat Değer Kazandı Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Yayla Mahallesi’nde 40 yıla yakındır devam eden imar sorunlarını çözdüklerini, mahalledeki yeni planlamanın bölgenin değerini 8 yılda 5 kat arttırdığını söyledi. Mahallenin doğal güzelliğini bozmadan gelişimini sağladıklarını vurgulayan Başkan Yazıcı, “Eskiden uygulama yapılamayan yerler, planlamalarımız ile 2009’dan bugüne 5 kat değer kazandı” dedi. Başkan Yazıcı, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Biz yapacağımız her işi sizlerle beraber istişare ederek, sizin isteğiniz doğrultusunda yapıyoruz.

Bir yerin kıymetli oluşu orada yaşamın kalitesine bağlıdır. Spor, yeşil alan, eğitim, sağlık, ulaşım problemleri düzenli çözülmüş, binaların yerleşimi ve nüfus oranı da sık yerleşim şeklinde olmayan alanlar oluşturmak belediyeler açısından önemli. Biz de E-5 altında bu güzelliğini bozmadan gelişimini sağlamaya çalışıyoruz. En büyük sorunumuz planda tarla olarak gözüken, uygulaması yapılmamış olan yerlerden birisi de Yayla Mahallesi’ydi. Bunları düzeltmek için çalışmalar yaptık. 40 yıla yakın süredir devam eden çok problemli bir meseleyi çözdük. Bir tarla içinde hissedarların oluşturmuş olduğu yapılar vardı. Bunları da çözüp buraların emsalini arttırdık.

Uygulama yapılan bölgeler 5 kat değer kazandı. Tuzla’nın kendine yeten bir ilçe olması, insanların Tuzla’ya gelme arzusunu arttırdı.” Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Yayla Mahallesi Doğandere Caddesi, 5 Evler ve Piri Reis Caddesi’ndeki imar uygulamaları hakkında da bilgi verdi. E-5 Karayolu ile demiryolu arasındaki bölgenin 1/1000’lik planının onay aşamasında olduğunu belirten Başkan Yazıcı, Doğandere Caddesi dere koruma bandındaki 1662 parselde 2 dönümlük alanda mahkeme sürecinin devam ettiğini açıkladı. Başkan Yazıcı’dan Yayla Mahallesi ve Tuzla Sahiline Metro Müjdesi Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, yapımı devam eden metro inşaatının Tuzla Belediyesi-Yayla Mahallesi-Tuzla sahil güzergahıyla Tuzla sahiline kadar devam edeceğini müjdeledi.

Başkan Yazıcı, “Kadıköy’de başlayan metro, Tuzla’ya kadar gelecek. Kaymakamlık ve Tuzla Belediyesi arasındaki alanda metro istasyonu, üzerinde park ve yer altında 5 katlı, asansörlü, 1077 araç kapasiteli otopark inşaatı devam ediyor. Metro, Ayrılıkçeşme’nin ardından Tuzla Belediyesi durağında Marmaray ile buluşuyor. Bu buluşma, Tuzla için bir ayrıcalık. Metro, Tuzla Belediyesi durağından Yayla Mahallesi ve Tuzla Sahil istasyonları ile sahile kadar inecek. Metronun Tuzla’ya kadar gelmesi bizim için büyük bir kazanım oldu” diye konuştu. İstanbul Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, aynı güzergahta yapımı planlanan havaray hattından ise yüksek maliyet nedeniyle vazgeçildiğini söyledi. Başkan Yazıcı, “Tuzla Belediyesi’nden Tuzla sahiline 4,5 km.lik Havaray yerine 3 km. uzunluğunda metro yapılacak. İBB’ye teklif ettik, onaylandı ve projesi hazırlanıyor” dedi. Yayla Mahallesi Muhtarlık ve Kültür Merkezi İnşaatı Devam Ediyor Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Yayla Mahallesi Muhtarlığı ve Kültür Merkezi inşaatına devam ettiklerini, mevcut muhtarlık binası yerinde SGK Hizmet Binası yapılacağını açıkladı. Başkan Yazıcı, “Yayla Mahallesi muhtarlık ve kültür merkezinin inşaatı devam ediyor.

Bittiğinde muhtarlık binası ve kültürel faaliyetlerin yapılacağı bir bina olacak. Sosyal Güvenlik Kurumu, Yayla Mahallesi’nde bizden bir bina yeri istedi. SGK, mevcut muhtarlığın olduğu yerde bina yapıp Yayla Mahallesi’nde kendi binasında hizmet vermeye devam edecek. Tuzla’mız için hem ticari hem faaliyet açısından büyük bir katma değer sağlayacak” dedi. Her Konuyla, Her Dertle İlgilendik Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, hizmetlerinin yerel yönetimler ile sınırlı olmadığını, tüm kamu hizmetlerine katkı sağladıklarını şu sözlerle dile getirdi: “Tuzla’da “Bu benim işim değil” demeden her şeyle ilgilendik. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle 365 gün, 24 saat esasıyla halka vekaleten ve bu işin hizmetkarı olarak bu hizmeti yapıyoruz. İstanbul Tuzla ’da vatandaşımızın lehine olan her konuda “Görevimiz değil”, “Bu bizi ilgilendirmez” demedik, her konuyla, her dertle ilgilendik. Halk meclisleri, halk günleri, hemşehri dernekleri platformu, kent konseyi, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarıyla kurduğumuz bilgi akışıyla daha iyi şeyler yapabilmek için uğraştık.

Toplumumuzun içinde hiç kimseyi birbirinden ayırmadık, birlik ve beraberliğimizi güçlendirecek birçok iş yaptık, bunları da gururla söylüyorum. Belki de geleceğe dair yapılacak en büyük yatırımlar bunlardır. Birlik ve beraberlik içerisinde Tuzlamız’da daha güzel, barışçıl, kaliteli ve her şeye sahip bir yaşam oluşturmaya çalıştık” Tuzla Belediyesi’nin mahallede başta Hatboyu Caddesi altgeçit ve yol çalışması, dikey bahçe uygulaması olmak üzere altyapı, üst yapı, eğitim, sosyal ve kültürel hizmetlerini sayısal verileri ile birlikte paylaşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Şinasi Dural Caddesi’nde Yayla ve Evliya Çelebi Mahallesi sınırında bir sosyal tesisi daha hizmete açacaklarını belirtti. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, toplantıya katılan vatandaşların mahalle ve ilçeyle ilgili sorularını da yanıtladı. Tuzla Belediyesi

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın