Esenlerde Konut Dağıtımı

Kategori: - - 07:53

Esenlerde Konut Dağıtımı

Oruçreis Mahallesi Kentsel Dönüşüm Konutları’nın dağıtımı ve kura çekimi töreninde konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce,”TOKİ, haksızlığa uğramış bir kurumdur.” dedi. Esenlerde Konut Dağıtımı
Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Oruçreis Mahallesi Kentsel Dönüşüm Konutları’nın dağıtımı ve kura çekimi törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Anayasa Komisyonu Başkanı ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu ve TOKİ Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin de kentsel dönüşümle ilgili açıklamalarda bulundu.
Esenler açısından çok önemli bir projekayasehiristanbul.net
İstanbul’da 7.5 civarında bir depremin beklendiğini ve bunu vatandaşa anlatmaya çalıştıklarını ifade etmeye çalıştıklarını belirten TOKİ Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin, Esenler’deki projenin kentsel dönüşüm açısından çok önemli olduğunu ifade etti.
Askeri arazi ile ilgili çalışmalar devam ediyor.

Esenlerde Konut Dağıtımı

TOKİ olmasaydı ülkemizin yapılaşması çok kötü olacaktı diyen Anayasa Komisyonu Başkanı ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, ”TOKİ olmasaydı herkes kafasına göre ev yapacaktı ve risk oluşacaktı. Anadolu’dan gelip, yokluk içinde yaptığımız evler bize tabut olmasın. Kentsel dönüşümle ilgili Esenler’deki çalışmalarımız devam ediyor. Esenler’deki askeri arazinin yetkisini almak için tüm gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

TOKİ hakkında kara propaganda yapıldı

TOKİ’yi tebrik ettiğini belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce,”TOKİ, Türkiye’de büyük bir haksızlığa uğramış bir kurumdur. TOKi hakkında çok kara propaganda yapıldı. 600 bin insanı ev sahibi yapan bir kurumu takdir etmemek mümkün değil. Kentsel dönüşümü rahatlatacak çalışmalara imza atmaya devam ediyoruz. İmar hakkı transferinin önünü açarak işleri kolaylaştırdık. Eskiden beton kalitesi çok düşüktü. Şimdi daha kaliteli beton yapılıyor ve bizde bunun takipçisi oluyoruz.” dedi.
Biz CHP değiliz
Yapı denetimi konusunda da çalışma yürüttüklerini ifade eden Güllüce, ”Yapı denetimi yapanları da denetleyen bir mekanizma kurarak denetlemeyi arttırdık. Kentsel dönüşüme bugüne kadar rantsal dönüşüm dediler, sizi buradan sürecekler dediler. Biz CHP miyiz? vatandaşları sürelim? Siz ne kadar kara propaganda yaparsanız yapın, halk Ak Parti iktidarına %50’nin üzerinde bir oyla iktidar yaptı. Mevcut yapı stoğumuz bu ülkeye yakışmıyor. Deprem olacağını kimse bilemez ama kentsel dönüşümün olduğunu biliyorsunuz ve bundan yararlanın.” dedi.
Gerçekleştirilen protokol konuşmalarının ardından geçilen kura çekiminde hak sahipleri dairelerine kavuştu ve bir hafta içinde evlerine taşınabileceği belirtildi.

Etiketler:, , , , , , ,

Bir yanıt yazın