Borsa İstanbul’da sertifikalı gayrimenkul satışı başlıyor

Kategori: - - 18:16

Gayrimenkul Sertifikası

Borsa İstanbul‘da sertifikalı gayrimenkul satışı 5 Nisan tarihinde başlıyor. Borsa İstanbul’daki sertifikalı gayrimenkul satışı için 10 firma sıraya girdi.

Sertifikalı satış kapsamında satışın yapılacağı ilk proje Makro İnşaat’ın “Park Mavera 3” projesinde 29-30- 31 Mart tarihleri arasında talep toplama süreci olacak.

Talep toplama sürecinin ardından ise 5 Nisan’dan itibaren artık Borsa İstanbul’da satışlar başlayacak.

Vakıf Yatırım Menkul Değerler Genel Müdürü Kemal Şahin, gayrimenkul sertifikası kapsamında basın toplantısı düzenledi. Vakıf Yatırım, TOKİ, SPK ve Borsa İstanbul’un birlikte geliştirdiği gayrimenkul sertifikasına yönelik açıklama yapan Kemal Şahin, talep toplama konusunda ciddi bir ilginin olduğunu söyledi.

Türkiye’nin her bölgesinden talep aldıklarını ifade eden Şahin, yabancılardan da ciddi bir geri dönüş almaya başladıklarını kaydetti.

Özellikle körfez bölgesinden Türkiye’de yatırım yapmak isteyen gayrimenkul fonları açısından, sertifikalı satışın doğru bir model olacağını görüşünü aktaran Kemal Şahin, Makro İnşaat’ın Başakşehir’deki projesinin ilk etapta satışının gerçekleşeceğini söyledi. Bu firma dışında 10 firmanın daha gayrimenkul sertifikalı satış amacıyla başvuru yaptığını bilgisini veren Kemal Şahin, o firmalarla da görüşme halinde olduklarını ifade etti.

Park Mavera 3 projesinin yapıldığı Kayaşehir bölgesinin, markalı projelerin hayata geçtiği bir bölge olduğunu kaydeden Kemal Şahin, bu bölgenin ayrıca 3. Havalimanı’na çok yakın bir konumda olduğuna dikkat çekti.

Vakıf Yatırım Menkul Değerler Genel Müdürü Kemal Şahin, sertifikalı dairelerin satışında bazı maliyetleri üzerlerine aldıklarını belirterek, sertifikalı dairelerin satış ofisine göre yüzde 20 daha ucuza satılabileceğini aktardı. Şahin son olarak, sertifikalı satışa ilişkin projedeki gelişmelerin KAP’a bildirileceğini söyledi.

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın