Beyoğlu Kiptaş ile Kentsel Dönüşüme hazırlanıyor

Kategori: - - 10:21

Beyoğlu Kentsel Dönüşüm

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu’ndaki kentsel dönüşüm ve restorasyon çalışmalarıyla ilgili değerlendirme yaptı. Kentsel dönüşümde bina ve bölge bazında çalışmalar yaptıklarını belirten Demircan, İstiklal Caddesi çevresindeki tarihi bölgede yaklaşık 16 hektarlık alanda 3 bin 300 binada restorasyon çalışmaları yaptıklarını, muhtelif binaların restorasyonlarının dışında bir de toplu organizasyonları olduğunu anlattı.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu ilçesinde gerçekleşen büyük dönüşüm hakkında konuştu. Demircan, 2017’de Tarlabaşı’nın ilk bölümünün biteceğini, Örnektepe’de inşaatların yükseldiğini, hiç yeşili olmayan Okmeydanı’nın ise yeşile kavuşacağını söyledi.

Örnektepe ve Sütlüce’de kentsel dönüşümün yıkım tehlikesi nedeniyle başladığını söyleyen Demircan, ihalenin Ocak ayında gerçekleşeceğini açıkladı. Demircan, “Beyoğlu’nda mahalle konseptini koruyan güzel bir iş, kamu eliyle TOKİ işbirliği ve vatandaşın katılımıyla gerçekleşiyor” dedi.

Okmeydanı kentsel dönüşüm projesi hakkında da açıklamada bulunan Demircan, proje için KİPTAŞ ile anlaştıklarını belirtti. Demircan projenin detaylarını yakında kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

Etiketler:, , , , ,

Bir yanıt yazın