Başakşehir’de Yapılan Toplu Açılış Töreni

Kategori: - - 14:57

Toplu Açılış Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş:- “İstanbul’da yerin altını metro ağlarıyla örüyoruz. Toplu Açılış TöreniKayaşehir ve 3. havalimanına metro ve tramvaylar getireceğiz. Çevre projemiz Sular Vadisi’ni halkımızın hizmetine sunduk. İnşallah bu bölgedeki bütün vadileri yeniden yeşerteceğiz”- “Dar gelirli vatandaşlarımıza yönelik 7-8 bin lira peşinat ve gerisi taksitle konut inşa edeceğiz. 10 bin konutluk projemizde ilk etapta 1400 konutun satışına yakında başlayacağız”
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “İstanbul’da yerin altını metro ağlarıyla örüyoruz. Kayaşehir ve 3. havalimanına metro ve tramvaylar getireceğiz. Çevre projemiz Sular Vadisi’ni halkımızın hizmetine sunduk. İnşallah bu bölgedeki bütün vadileri yeniden yeşerteceğiz” dedi.

Başakşehir’e yapılan yatırım ve hizmetlerin toplu açılış töreninde konuşan Topbaş, ilçeye yaptıkları 3,5 milyar liralık yatırımın, Anadolu’daki birçok büyükşehir ve il belediyesinin bütçesinden daha büyük olduğunu söyledi.

Topbaş, açılışı yapılan İSKİ Hizmet Binası, 35 dönümlük Onurkent Bölge Parkı 1, 12 dönümlük Onurkent Bölge Parkı 2 ve 34 dönümlük Kayabaşı Mahallesi Parkı’nın Başakşehir’e hayırlı olmasını diledi.

Başakşehir’e getirdikleri metroyu Kayaşehir’e kadar uzatacaklarını ifade eden Topbaş, “Yıl sonu itibariyle İstanbul’a 68.5 milyar lira, yani devlet ölçeğinde yatırım yapmış olacağız. Sadece Başakşehir’e 3 milyar 513 milyon lira yatırım yaptık. Başakşehir‘e bugüne kadar çok büyük yatırım ve hizmetler getirdik. Başakşehir, Kanal İstanbul ve 3. havalimanı bittikten sonra İstanbulluların gıpta ettiği bir ilçe haline gelecek” diye konuştu.

İstanbul’da doğalgaz kullanımının kendi dönemlerinde yaygınlaştığını aktaran Topbaş, “Ağva ve Silivri’nin köylerine, Adalar’a kadar doğalgaz götürdük. Biz göreve geldiğimizde doğalgaz kullanımı yüzde 5’ti. Şu anda İstanbul’un yüzde 99’u doğalgaz kullanıyor. İstanbul’u hak ettiği yere taşıyoruz. İnşallah Başakşehir yarın bugünden çok daha güzel olacak” dedi.

Topbaş, İstanbul’da yaptıklarının Türkiye’ye ve dünyaya model olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Sizin desteğinizle sadece İstanbul’a hizmet etmiyoruz, Habeşistan, Afrika, Pakistan gibi birçok ülkeye de hizmet götürüyoruz. İstanbul’da yerin altını metro ağlarıyla örüyoruz. Kayaşehir ve 3. havalimanına metro ve tramvaylar getireceğiz. Çevre projemiz Sular Vadisi’ni halkımızın hizmetine sunduk. İnşallah bu bölgedeki bütün vadileri yeniden yeşerteceğiz. Böyle bir aşkla çalışıyoruz.”

Dar gelirliye 7-8 bin lira peşinatla konut
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kurduğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden KİPTAŞ’ın, konut alma hayali olmayan dar gelirli vatandaşlara yaklaşık 80 metrekarelik evler yapacağını ifade eden Topbaş, şöyle konuştu:

“Dar gelirli vatandaşlarımıza yönelik 7-8 bin lira peşinat ve gerisi taksitle konut inşa edeceğiz. 10 bin konutluk projemizde ilk etapta 1400 konutun satışına yakında başlayacağız. KİPTAŞ Genel Müdürümüze bu evlerin özellikle metrolara yakın yerlerde inşa edilmesi talimatını verdim. Bu evlerde oturan insanlarımızın ulaşım sorunu olmasın istiyoruz. İnşallah İstanbullulara müjde vereceğiz. Biz garip gurebaya hizmet etmek için varız. İnsanı yaşat ki devlet yücelsin anlayışındayız.”

Topbaş, konuşmasının ardından çocuklar ve beraberindekilerle kurdele keserek, tamamlanan yatırımları hizmete soktu.

Yeni açılan Kayabaşı Mahallesi Parkı’nı gezen Topbaş’a vatandaşlar sevgi gösterilerinde bulundu.

Törene, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Etiketler:, , , , , ,

Bir cevap yazın