Başakşehir Hoşdere ihalesine tek teklif Ilgın İnşaat’tan

Kategori: - - 08:24

201 bin liraya konut

Emlak Konut, Başakşehir Hoşdere’de bulunan arsasının gelir paylaşım ihalesini gerçekleştirdi. İhaleye tek teklif Ilgın İnşaat’tan geldi. İkinci oturum tarihi sonra açıklanacak.

Emlak Konut, Başakşehir Hoşdere’de bulunan arsasının gelir paylaşım ihalesini bugün gerçekleştirdi. İhaleye tek teklif Ilgın İnşaat’tan geldi. İkinci oturum tarihi sonra açıklanacak

Başakşehir Hoşdere

Emlak Konut GYO, Başakşehir Hoşdere 1. Etap 1. Kısım’daki 6 parselden oluşan arsaları gelir paylaşımı ihalesiyle satıyor. 6 parselde konut, ticaret, ilköğretim tesisi alanı ve temel eğitim öncesi eğitim alanı bulunuyor. Başakşehir Toplu Konut Alanı’nın hemen karşısında bulunan arsalar Hadımköy Kavşağı, TEM, Hadımköy-Altınşehir Yolu’na oldukça yakın.

Başakşehir Toplu Konut Alanına komşu Hoşdere’de 1. Etap 1. Kısım arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı ihalesi bugün Emlak Konut GYO ‘nun Ataşehir’deki Genel Merkezi’nde yapıldı. Arsaların toplam alanı 114 bin 4 metrekare, emsale esas inşaat alanı 128 bin 173 metrekare olarak açıklandı. Arsanın ihalesine bugün yazılı olarak sadece Ilgın İnşaat teklif verdi.

Ilgın İnşaat, arsa için toplam hasılatı 75 milyon artı KDV olarak öngörürken şirket payı olarak yüzde 15, şirket payı geliri olarak da 11 milyon 250 bin lira artı KDV önerdi. Emlak konut açıklamasında, ihalenin pazarlık usulü ikinci oturumunun daha sonra açıklanacak bir tarihte gerçekleştirileceği belirtildi.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın