Başakşehir Belediyesi’nden yeni sosyal konut projesi

Kategori: - - 13:30

Yuvam Bahçeşehir Evleri

Başakşehir Belediyesi tarafından Kayabaşı’nda 39 dönüm arazi üzerinde hayata geçirilecek sosyal konut projesi kapsamında 503 daire yapılacak. Başakşehir Belediyesi sosyal konut

Vatandaşlara modern bir yaşam alanı sunmak için “Yuvam Bahçeşehir Evleri” projesini geçen yıl hayata geçiren Başakşehir Belediyesi, Çam ve Sakura Şehir Hastanesinin yakınlarında yeni bir projeye başlayacak. Kayabaşı’nda 39 dönüm arazi üzerinde planlanan proje kapsamında, kat sayısı 12’yi geçmeyen 6 blokta, 503 daire inşa edilecek.

Başakkent İnşaat A.Ş Teknik İşler Müdürü Şinasi Güneş, “Başkanımız Yasin Kartoğlu’nun talimatıyla 243 ada 9 parselde ilk kentsel dönüşüm projesine başlıyoruz. Burada 39 dönümlük arazi var. 17 dönümünde çalışmalarımız gerçekleştireceğiz. 43 aile ile anlaşmaya vardık. Her ailenin isteği ve hakları ödenerek bu projeye başlandı. Yatay mimariye uygun 6 bloktan oluşan 503 dairelik bir projeye başlayacağız. Mayıs ayında inşaata başlamayı planlıyoruz” diye konuştu.

Hak sahibi Dursun Hakkaya, “Hayallerimiz gerçekleşti. Hayallerimizi gerçekleştirdiği için başkanımıza teşekkür ediyoruz. Site yapılmasını istiyordum. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” dedi. Diğer bir hak sahibi de, “Yapılan bu projeyle evimiz yeni bir düzene girecek. Çok mutluyuz şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadık. Çocuklarımız için daha iyi bir ortam olacak. Depreme dayanıklı bir evimiz olacak” dedi. Başakşehir Belediyesi sosyal konut

Başakşehir Belediyesi sosyal konut Projesi

Tanıtım toplantısında Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu bir konuşma yaptı. Başakşehir’in sağlık, eğitim ve ulaşımın yanı sıra zemin sağlamlığı ve örnek emsal yoğunluğuyla Türkiye ve İstanbul’un yükselen değeri olduğunu söyledi. Napolyon’un İstanbul ile ilgili söylediği sözü hatırlatan Kartoğlu, “Biraz iddialı olsa da şunu söylemek istiyorum; İstanbul bir ülke olsaydı; başkenti Başakşehir olurdu.” dedi.

Yuvam Bahçeşehir Evleri” projesinin diğer sosyal konutların aksine şehir dışında kalan bir bölgede değil, İstanbul’un en güzel lokasyonlarından Bahçeşehir’in merkezinde inşa edileceğini söyledi. Projenin özelliklerinden de bahseden Başkan Kartoğlu, 752 konut ve 16 mağazadan oluşan bir proje yapıldığını, bunun ilk etabı olan 315 dairenin kura yöntemiyle satışa çıkarılacağını ifade etti. Yuvam Bahçeşehir Evleri’nin çevresinde alışveriş merkezleri, eğitim kurumları, üniversiteler, hastaneler ve camilerle hayatın tam merkezinde olduğunu söyleyen Başkan Kartoğlu, proje dahilinde ise otoparklar, spor salonu, sosyal alanları ve 5 bin metrekarelik doğal koru alanıyla diğer projelerden önde olacağını belirtti.

Yasin Kartoğlu’ndan yeni sosyal konut ve ulaşım müjdeleri

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, tanıtım toplantısında yeni müjdeler de verdi. Yuvam Bahçeşehir Evleri projesinin son olmayacağını söyleyen Kartoğlu, “Mavera Comfort ve Yuvam Bahçeşehir projelerinin ardından yakın zamanda alternatif projeler de duyuracağız.” dedi. Başkan Kartoğlu bir müjde de ulaşım için verdi. Başakşehir, Bahçeşehir ve Hadımköy arasında İstanbul Havalimanı’na bağlanacak olan bağlantı yolu inşaatının, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yakında başlatılacağını söyledi.

Konut sahibi olmanın en kolay yolu: Yuvam Bahçeşehir Evleri

752 konut ve 16 mağazadan oluşan Yuvam Bahçeşehir Evleri projesinde 2+1 ve 3+1 daireler olacak. 2+1 dairelerin 344 bin 250 liradan başladığı projenin ilk etabındaki 315 daire, kura yöntemiyle satışa sunulacak. Kurada ev sahibi olmaya hak kazananlar, yüzde 5 peşinat ve düşük miktarlı ara ödemelerle kira öder gibi ev sahibi olabilecek.

Etiketler:, , ,