Bahçeşehir Ispartakule Prim farkı

Kategori: - - 13:47

Bahçeşehir Ispartakule Prim farkı

Projelerde hem oturmak isteyenler hem de prim potansiyeliyle yatırımcılar özellikle Emlak Konut güvencesiyle yükselen konutlara ilgi gösteriyor. Bahçeşehir Ispartakule Bahçeşehir‘le birlikte bölgede 15 bin konutluk satış potansiyeli mevcut. Şehir merkezine göre metrekare birim fiyatlarının daha uygun seyrettiği (2500 – 3500 lira) bölgeye; Kanal İstanbul, yeni havalimanı ve üçüncü köprü projelerinin prim anlamında önemli katkılar sağlayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

5 yılda prim oranı maksimum yüzde 80 minimum yüzde 45’i bulan Ispartakule’de bugünlerde ev satın alanlar yakın gelecekte yine kârlı çıkacak. Orta ve üstü gelir grubuna sahip olanları oturmaya, İstanbul’da prim garanti şansı her geçen gün daha çok azalan yatırımcıları da daha fazla kazanmak adına bölgeye çekiyor. Ancak gelişimini devam ettirip hızlı nüfus çekmesine rağmen, bu nüfusun şehir merkezini ulaşımı şu anda bölgenin tek negatifliği olarak göze çarpıyor. Buna göre bölgeye araçla gitmek isteyenlerin gişelerden geçmesi gerekirken, bu durum Mahmutbey gişelerde trafik sorununu oluşturuyor. Şehir merkezine otobüs haricinde toplu ulaşım imkânı bulunmamasına rağmen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gelecek dönem projeleri arasında bölgeye metronun getirilmesi de yer alıyor. 2007 yılından bugüne büyük gelişme kateden bölgede İhlas Yapı’nın Bizim Evler serisinin dışında, Cathay (Stüdyo 24), innovia Yeşil Inşaat-Metal Yapı (İnnovia Ispartakule), Beyfen Yapı, Emlak Konut GYO ( Unikonut, 1stanbul), Kiptaş (Vaditepe), Garanti Koza (Koza 1- Koza 2), Nissa inşaat (Nissa Bahçeşehir), Artaş İnşaat (Avrupa Konutları 1-2-3) ve Hasanoğlu İnşaat’ın (Banu Evleri 1-2) projeleri mevcut. Bahçeşehir Ispartakule

Gözde Proje: Bizimevler

Ispartakule bölgesinde şimdiye kadar 3.500 daire teslim eden İhlas Yapı projelerine devam ederken ilk yaptığı Bizimevler 1 ve Bizimevler 2 projelerinde satılık ve kiralık konut bulmak oldukça zor. Şu anda inşa edilen Bizim Evler 6 ve Metro projesinde ise 116 metrekarelik daireler 323.000 liradan başlayan fiyatla satılıyor. Projenin inşaat –satış süreci ve İhlas Yapı’nın kısa dönem planlarıyla ilgili sorularımızı Bizim Evler Satış ve Pazarlama Müdürü Mehmet Erhan Değerli cevaplandırdı.

20 yılda nerelerde kaç adet konut ürettiniz?

15.000 konuttan fazla ürettik. Yenibosna’da İhlas Yuva Sitesi, Beylikdüzü’nde İhlas Marmara Evleri 1-2-3, Yalova’da Armutlu Tatil Köyü, Ispartakule’de Bizim Evler 1-2-3-4-5 tamamlanmış ve teslim edildi. Bizim Evler 6 projemizin inşaatı ve satışı ise devam ediyor.

TOKİ – Emlak Konut işbirliğiyle ürettiğiniz konutlarda stok var mı?

Bizim Evler 1 -2-3-4 projelerimizi TOKİ ve Emlak Konut İşbirliği ile yaptık ve tamamını sattık.

Satışını gerçekleştirdiğiniz Bizim Evler 6 projesinde konutların fiyat aralıkları nedir?

2013’ün son çeyreğinde satışa sunduğumuz projede fiyatımız 3.100 – 3.500 TL/m² seviyesinde seyrediyor. 2+1 tipi daireler 354.000, 3+1 tipi daireler 448.000, 4+1 tipi daireler 579.000 ve 5+1 tipi daireler 836.000 liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.

Projede ticari alanların satışları devam ediyor mu?

Bizim Evler 6 projemizde cadde – dükkân konseptiyle satışlarına geçtiğimiz ay başladığımız ticari alanlarımız var. Ispartakule’ye kadar uzanacak metronun durak çıkışında konumlanan dükkânlarımızın fiyatı 470.000 liradan başlıyor. Bu fiyat 45 metrekarelik dükkânlar için geçerlidir.

Müşterilerinize faizsiz satış seçeneği sunuyor musunuz?

Elbette sunuyoruz. Şöyle ki; konut fiyatının en az yüzde 20’sini ödemek şartı ile geri kalanını vade farksız 15 taksit yapıyoruz. Banka kredisi ile alacak müşterilerimizde yüzde 5 peşinat ile satış yapıyoruz.

Ispartakule’de başka bir araziniz var mı? Bizim Evler serisini devam ettirecek misiniz?

Evet var, İnşallah Bizim Evler serisine devam edeceğiz. Planlamamızı önümüzdeki dönemde okuyucularınızla da paylaşırız.

Gaziosmanpaşa’nın dönüşümünde rol alma girişiminizde süreç nasıl işliyor?

Gaziosmapaşa kentsel dönüşüm projesi dünyanın hacimsel olarak en büyük kentsel dönüşüm projelerinden birisidir. İhlas Yapı olarak ilçe belediyesi ile anlaşmamızı yaptık ve metrekare olarak en fazla sorumluluk alanı olan Karayolları Mahallesi’ndeki, kentsel dönüşümü projelendirme aşamasındayız.

2014 yılı grubunuzun performansı açısından nasıl geçti? 2015 yılı beklentileriniz neler?

2014 yılında 3 çeyrek boyunca hedeflerimizi tutturduk, yıllık hedeflerimizin de tutacağını öngörüyoruz. 2014 yılı siyasi, ekonomik ve bölgesel anlamda hareketli geçti. Bu süreçlerin yaşandığı bir yılda hedefleri tutturduk, önümüzdeki yılda seçim olacak ve istikrarın korunacağına inanıyoruz, 2015 beklentilerimizin gerçekleşmesi, 2014 yılından daha yüksek olacağı kanaatindeyiz. İstanbul odaklı planlarımız olacak. Ayrıca Anadolu yakasında da arsa arayışımız devam ediyor.

Etiketler:, ,

Bir yanıt yazın