700 bin TL Konut Desteği! 12 Ay geri ödeme yok!

Kategori: - - 00:03

Devlet destekli 700 bin TL Konut Desteği müjdesi geldi. Üstelik 12 ay Tek kuruş geri ödeme yapmadan 2+1 3+1 ev sahibi olma fırsatı sunuluyor.

Devlet destekli 12 ay geri ödemesiz 700 bin TL konut kredisi fırsatı başladı. Çevre şehircilik ve iklim değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan son dakika duyurusuna göre 2024 yılından itibaren İstanbul’da yaşayan ev sahiplerine önemli fırsatlar sunulacak. 2024 Konut Projeleri

Bakanlık tarafından yapılan duyuruda, evi kentsel dönüşüme girecek olan vatandaşlara yarısı bizden kampanyası kapsamında 700 bin TL devlet destekli konut kredisi verilecek. Devlet destekli konut kredisi kampanyası kapsamında 15 yıl vade uygulanırken aynı zamanda 12 ay geri ödemesiz dönemde sağlanacak. 2+1 3+1 ev sahibi olma fırsatını yakalamak isteyenler için detaylar haberimizin devamında.

700 bin TL Konut Desteği! 12 Ay geri ödeme yok!
700 bin TL Konut Desteği! 12 Ay geri ödeme yok!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine İstanbul’da yaşayan vatandaşlar için dev destek geliyor. Yeni konut kredisi kampanyası kapsamında İstanbul’da yaşayan vatandaşlara kentsel dönüşümle Yeni ev sahibi olma fırsatı sağlanacak.

Kentsel dönüşüm yarısı birden kampanyası ile 700.000 TL ile 1 buçuk milyon TL arasında konut kredisi düşük faizli ve faizsiz olarak verilecek. 2+1 3+1 evler için verilecek olan yeni konut kredisinde 12 ayda geri ödemesiz dönem var.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DEVLET DESTEKLİ KREDİ MÜJDESİNİ VERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Geçtiğimiz günlerde yarısı bizden kampanyası ile ilgili önemli açıklamalarda bulunmuştu. İstanbul’da 350.000 konutu dönüştürmeyi planladıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarısı bizden kampanyası ile tam bir buçuk milyon lira devlet destekli kredisi alınacağını bildirmişti.

12 AY TEK KURUŞ GERİ ÖDEME YOK

700.000 TL ile bir buçuk milyon TL arasında devlet destekli konut kredisi kampanyası kapsamında 12 ay geri ödeme yok. İlk Yılı faizsiz olarak tahsil edilecek olan kredi için 15 yıl vadede uygulanacak. Kredinin geri ödemesi evler tamamlandıktan sonra yapılmaya başlanacak.

DEVLET DESTEKLİ KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Yarısı birden kampanyası kapsamında verilecek olan konut kredisi detayları da belli oldu. Buna göre İstanbul’da her bir bağımsız bölümün dönüşümü için 700 bin lira hibe desteği ve 700 bin lira da düşük faizli kredi desteği verilecek. Ayrıca devlet 100.000 lira da tahliye desteği sağlayacak ve toplam destek miktarı 1.5 milyon liraya ulaşacak.ÖNCELİK BAHÇELİEVLER’E VERİLDİ

Kentsel dönüşüm kampanyasında öncelik Bahçelievler’e verildi. Yapılan incelemeler sonucunda sağlıksız yapıp stoku ve bitişik nizam bina tipinin yoğun olduğu Bahçelievler en çok başvuru yapılan da ilçe oldu. Bahçelievler’de 27.500 bina için dönüşümün ilk adımı atıldığı nokta yine Bağcılar Güngören Üsküdar Fatih ve Avcılar’dan da talep son derece yüksek.

Etiketler:, , ,