3.Köprü’nün bağlantı yolları için 8 teklif geldi

Son Güncelleme: 5 Mayıs 2016 - 7:35 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • 3.Köprü’nün bağlantı yolları için 8 teklif geldi
0 Paylaşımlar

bağlantı yoluBüyük ses getiren Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bağlantı yolları ihalesi yapıldı. Bu ihaleye 8 firma teklif sundu.

Dev proje Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bağlantı yolları ihalesi bugün yapıldı. Kuzey Marmara Otoyolu Projesi Kurtköy-Akyazı kesimi işinin Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle ihalesinde 8 firma teklif sundu.

Karayolları Genel Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda, ihale öncesi değerlendirmelerde bulunan Karayolları Genel Müdür Yardımcısı ve İhale Komisyonu Başkanı Gökalp Yılmaz, 3 kesim halinde projelendirilen ve toplam uzunluğu 377 kilometre olan Kuzey Marmara Otoyolu’nun Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü de kapsayan Odayeri-Paşaköy kesiminin yapım çalışmalarının 2013’te başlatıldığını söyledi.

Söz konusu kesimde çalışmaların sonuna yaklaşılırken, projenin kalan iki bölümünün ihalelerinin bugün gerçekleştirileceğini belirten Yılmaz, Kurtköy-Akyazı kesiminin 169 kilometre, öğleden sonra gerçekleştirilecek Kınalı-Odayeri kesiminin ise 88 kilometre uzunluğunda olduğunu kaydetti.

Yılmaz, gerekli şartları sağladığı tespit edilen isteklilerin, teklif zarflarının açılması için idarece ilan edilecek ileri bir tarihte davet edileceklerini belirterek, “teklif zarfları içinde yer alacak teklif mektubu ile ihaleye en kısa işletme süresi teklifini verecek istekli ihaleyi kazanacak olup, ihalenin sonucu Sayın Bakanımızın onayıyla kesinleşecek” dedi.


---------------------------------------------------------------------------------

3.Köprü’nün bağlantı yolları için 8 teklif geldi ile Benzer Yazılar:

5 Mayıs 2016 Saat : 7:35

3.Köprü’nün bağlantı yolları için 8 teklif geldi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–