3.Köprü’nün bağlantı yolları için 8 teklif geldi

Kategori: - - 07:35

bağlantı yolu

Büyük ses getiren Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bağlantı yolları ihalesi yapıldı. Bu ihaleye 8 firma teklif sundu. 3.Köprü’nün bağlantı yolları

Dev proje Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bağlantı yolları ihalesi bugün yapıldı. Kuzey Marmara Otoyolu Projesi Kurtköy-Akyazı kesimi işinin Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle ihalesinde 8 firma teklif sundu.

Karayolları Genel Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda, ihale öncesi değerlendirmelerde bulunan Karayolları Genel Müdür Yardımcısı ve İhale Komisyonu Başkanı Gökalp Yılmaz, 3 kesim halinde projelendirilen ve toplam uzunluğu 377 kilometre olan Kuzey Marmara Otoyolu’nun Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü de kapsayan Odayeri-Paşaköy kesiminin yapım çalışmalarının 2013’te başlatıldığını söyledi.

Söz konusu kesimde çalışmaların sonuna yaklaşılırken, projenin kalan iki bölümünün ihalelerinin bugün gerçekleştirileceğini belirten Yılmaz, Kurtköy-Akyazı kesiminin 169 kilometre, öğleden sonra gerçekleştirilecek Kınalı-Odayeri kesiminin ise 88 kilometre uzunluğunda olduğunu kaydetti.

Yılmaz, gerekli şartları sağladığı tespit edilen isteklilerin, teklif zarflarının açılması için idarece ilan edilecek ileri bir tarihte davet edileceklerini belirterek, “teklif zarfları içinde yer alacak teklif mektubu ile ihaleye en kısa işletme süresi teklifini verecek istekli ihaleyi kazanacak olup, ihalenin sonucu Sayın Bakanımızın onayıyla kesinleşecek” dedi.

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın