TOKİ’den “Çatalca Villa” açıklaması

Son Güncelleme: 6 Mayıs 2014 - 10:59 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

tokiBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığından (TOKİ) yapılan açıklamada, son günlerde yazılı ve görsel bazı basın yayın organlarında, İstanbul Çatalca’da bulunan villa inşaatlarıyla ilgili İdare’yi ilişkilendirerek kurumu yıpratmayı hedefleyen, gerçek dışı haberler çıktığı bildirildi.

İdarenin, inşaat yapımı faaliyetlerini Kamu İhale Kanunu çerçevesinde, ihale yoluyla ve yüklenici firmalar aracılığıyla gerçekleştirdiğine işaret edilen açıklamada, doğrudan herhangi bir inşaat malzemesi alımı yapılmadığı vurgulandı.

İnşaatlarda kullanılan malzemelerin temini ile kullanımının yüklenici firmalar tarafından ihale çerçevesinde gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

‘Bu yüzden TOKİ’in herhangi bir şekilde ihale dışındaki bir inşaata malzeme vermesi veya vermesini sağlaması mümkün değildir. Ayrıca adı geçen inşaatta TOKİ görevlilerinin çalıştırıldıkları iddiası da tamamen hayal ürünü olup, bu haberler TOKİ’nin itibarını zedelemeye dönük bir karalama kampanyasından ibarettir. Gerçek dışı bilgilerle TOKİ’yi yıpratmayı hedefleyen bu ve benzeri haberlere itibar edilmemelidir.’

TOKİ’den “Çatalca Villa” açıklaması ile Benzer Yazılar:

6 Mayıs 2014 Saat : 10:59

TOKİ’den “Çatalca Villa” açıklaması Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–