Toki Konut Satış Başvurusu Aldığı İller

Kategori: - - 09:41

Toki Konut Satış Başvurusu

TOKİ Başkanlığı’nın kuralı konut satış kapsamında ilana çıktığı duyurulardan 4 il için başvuru ekranı açıldı. Toki Konut Satış Başvurusu Balıkesir, Trabzon, Sinop ve Mardin’den ev alacaklar için o listeyi yayınlıyoruz.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanan duyurular için başvuruların başladığını bildirdi. Balıkesir, Trabzon, Sinop ve Mardin’de ev almak isteyenler için ilan edilen o duyurular şöyle;

Balıkesir Susurluk TOKİ projesinden 14 daire satılacak. Başvuru tarihleri 21 – 25 Şubat

Mardin Derik TOKİ projesinden 59 daire satılacak. Başvuru tarihleri 21 – 25 Şubat

Sinop Boyabat TOKİ projesinden 12 daire satılacak. Başvuru tarihleri 21 – 25 Şubat

Trabzon Çaykara TOKİ projesinden 68 daire satılacak. Başvuru tarihleri 21 – 25 Şubat

BAŞVURU İŞLEMLERİ E-DEVLET KANALINDAN YAPILACAK

TOKİ Başkanlığı’nca ilan edilen konut satış duyurularının tamamı kuralı konut satış kapsamında yapılacak. Vatandaşlar kuralı konutlar için ilan edilen başvuru tarihlerinde başvurularını yapacaklar ardından kurumun belirlediği tarihte kura işlemlerine katılacaklar. Kura çekilişleri sonrası hak sahibi olanlar ile sözleşme imzalanacak.

e-Devlet’ten TOKİ Başvurusu Nasıl Yapılacak?

İlan edilen konut satış duyurularına başvuru yapacak olan vatandaşlar e-Devlet sistemine giriş yapacaklar. Sisteme girmek için turkıye.gov.tr internet sayfası yada e-Devlet mobil uygulaması kullanılabilir. Kendi kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapacak olan vatandaşlar TOKİ’nin hizmetlerine erişim sağlayacaklar.

E-Devlet sistemi üzerinden arama alanına Toki Başvuru yazarak bu alana ulaşılabilir. Ardından vatandaşlar başvurularını il ilçe seçimi ve konut seçimi yapacaklar. Başvurularını e-Devlet’ten yapanlar daha sonra ilan edilen 1000 TL yada 2000 TL’lik başvuru ücretini ödeyecekler. Süreç bu şekilde tamamlanacak ve ardından kura çekilişi beklenecek.

TOKİ’DEN EV ALACAKLARA SUNULAN İMKANLAR

TOKİ’nin ilan ettiği listede 177.000 TL’den 550.000 TL’ye uzanan fiyat aralığında konut satışları mevcut. Vatandaşlar kendi illerinde fiyatlar uygun olması durumunda bu fiyatlar üzerinden başvuru yapabilecekler.

Kurumun konut satışları ile ev almak isteyenler için yüzde 10, 12 20 ve 25 peşinat ödeme seçenekleri var. Bu tutarlar üzerinden 17 bin TL’den başlayan fiyatlarla peşinat ödenecek ve ev sahibi olunacak. Geriye kalan tutar ise 120 ay, 180 ay ve 240 ay vade ile ödenebilecek. En düşük ödeme planı Sinop’ta satılan konutlar için geçerli. Bu şehirde 889 TL taksitle ev almak mümkün. Toki Konut Satış Başvurusu

Etiketler:, , , , , , ,