Toki İstanbul 2022 Projeleri için 2000 Konutluk ilk Çalışması Başladı

Kategori: - - 15:33

Toki İstanbul 2022

İstanbul’da TOKİ’ konutu satın almak isteyenlere müjde! İstanbul’un önemli ilçesi Silivri’de Toki İstanbul 2022 konut projesi çalışmasını başlattı.

İstanbul’a yeni bir TOKİ projesi için hazırlıklar başladı! İstanbul’da konut sahibi olmak isteyenler için yeni bir TOKİ projesi geliyor.

Toki İstanbul 2022

 

İstanbul’un son dönemlerde parlayan ilçelerinden biri olan Silivri’de 2000 konuttan oluşacak sosyal konut proje için düğmeye basıldığı gelen son dakika haberleri arasında.

İstanbul Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) sosyal konut üretimi ile dar ve alt gelir grubunu uygun şart ve koşullarda ev sahibi yapıyor. Yurt genelinde hayata geçirdiği projelere yenisini eklemeyi sürdüren idare, İstanbul’da 2000 konuttan oluşacak Silivri sosyal konutları için çalışma başlattığı bildirildi.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz

 

Silivri Belediye Meclisi Mart ayı Toplantısı’nda açıklamalarda bulunan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, TOKİ tarafından yapımı planlanan 2000 konutluk yeni proje hakkında bazı ayrıntıları kamuoyuna duyurdu.

TOKİ, Silivri’de sosyal konut projesine başlayacağı müjdesini veren Başkan Yılmaz, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Sayın Murat Kurum ile yaptığımız görüşmelerde kendisi bize Silivri’de TOKİ marifetiyle yapılacak sosyal konut arazileri üzerine çalışmamızı istedi. Genel müdürlerine de Silivri’de 2.000 konutluk bir proje başlatılması talimatını verdi. Konuyla ilgili bizim teknik ekibimizi Bakanlık ekipleriyle birlikte bir çalışma yapıyor. Ayrıca kentsel dönüşüm ile alakalı Silivri’de bir fizibilite çalışması yapılıyor. Şartlar uygun hale gelirse Silivri’de önemli bir kentsel dönüşüm hamlesi başlayacak.” dedi.

Dar ve orta gelir grubu için uygun şart ve koşullarda konut satışı gerçekleştiren TOKİ’nin Silivri ilçesinde hayata geçirmeyi planladığı 2000 konut olarak bahsedilen projenin yeri, proje detayları, başlama tarihi ve ihalesine dair ayrıntıların kısa süre içerisinde açıklanacağı ifade ediliyor.

TOKİ İNDİRİM KAMPANYASI AYRINTILARI BELLİ OLDU

 

Diğer taraftan TOKİ’den ev sahibi olanları yakından ilgilendiren indirim kampanyasına dair ayrıntılar açıklandı. TOKİ resmi açıklamayı yaparak 2022 yılı indirim kampanyası detaylarını paylaştı. Toki istanbul 2022

Son Dakika: TOKİ’den yüzde 22 indirim açıklaması

Etiketler:, , , ,