Toki Arnavutköy ’e Yeni Konut Yapacak

Kategori: - - 12:30

Toki Arnavutköy

Dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmasını sağlayan “100 Bin Sosyal Konut” projesi kapsamında İstanbul Toki Arnavutköy ’de inşa edilecek konutların ihalesi bugün yapıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı( TOKİ) tarafından 100 Bin Sosyal Konut projesi kapsamında İstanbul’un Arnavutköy ilçesinde 1’inci etabında inşa edilecek 679 konutun ihalesi yapıldı.

Yatay mimarili konutlar

Yöresel ve yatay mimariyle inşa edilecek konutlar 2+1, 3+1 planda yapılacak. Konut kavramını, barınma ihtiyacının ötesine taşıyan TOKİ, depreme dayanıklı, kimlikli, mahalle kültürünün yaşatılacağı ve yatay mimarili konutlar inşa ediyor.

Projeyle yerleşim alanı; parkı, peyzajı, sosyal donatıları, oyun ve spor alanları ile şehre değer katacak yeni bir yaşam alanı oluşacak.

TOKİ, İstanbul Arnavutköy’de 679 konutluk yeni bir projeye imza atacak. İstanbul konut projelerine bir yenisi daha ekleniyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, İstanbul Arnavutköy’de 679 yeni konut inşa edecek. Projenin ihalesi bugün gerçekleştirilecek.

Toki Arnavutköy 3. Etap projesinde 679 adet konutun yanı sıra 8 adet dükkan ve bir adet ortaöğretim okulu da yer alacak. Projede ayrıca altyapı ve çevre düzenleme işi de bulunuyor.

TOKİ Arnavutköy projesinin ihalesi 23 Kasım Salı günü saat 14.00’te gerçekleştirilecek.

Etiketler:, , ,