Toki 889 TL Taksitle Sattığı Ev Nerede?

Kategori: - - 19:38

TOKİ Başkanlığı’nın Şubat 2022 duyurularından birisinde Toki 889 TL Taksitle ve 17 bin 786 TL peşinatla ev satılacağı duyuruldu. TOKİ orta gelir grubu kuralı konut satış listesi yer alan o duyuru.

Kendi evini almak için plan yapan ve bu süreçte TOKİ duyurularını takip edenler için yeni duyurular geldi.

Orta gelir grubu kapsamında esnek başvuru koşulları ile ev satışı yapacak olan TOKİ Başkanlığı, gelir şartı, yaş koşulu olmadan başvuru toplayacak. İşte TOKİ’nin yeni yayımladığı o duyurular.

TOKİ BAŞKANLIĞI’NDAN ŞUBAT 2022 DUYURULARI

TOKİ ev almak isteyenler için son iki günde listeyi yeni şehirlerle doldurdu. Ocak ayının sona ermesi ve şubat ayı başı ihalelerinin tamamlanmasının ardından TOKİ, 4 şehir için yeni duyurular ekledi. Devam eden duyurular ile birlikte çok sayıda şehirde TOKİ konutları için başvuru yapma imkanı doğdu. İşte TOKİ’den ev almak isteyenler ilk tablo; 14-27 Şubat TOKİ Kuralı konut satış listesi.

Toki 889 TL Taksitle

TOKİ’DEN ORTA GELİR GRUBU VE ALT GELİR GRUBU KAPSAMINDA EV ALMAK

1+1 ve 2+1 dairelerden oluşan TOKİ alt gelir grubu konut alımları kapsamında başvuru yapacak olanlar Türk vatandaşı olmak, 25 yaşından büyük olmak, 10.000 TL hane gelir şartını sağlamak, en az 1 yıldır projenin yer aldığı şehirde yaşıyor olmak veya il nüfusuna kayıtlı olmak şartları ile başvurularını yapıyorlar.

Orta gelir grubu kapsamında satışı yapılacak olan daireler için ise başvurular “Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacaktır.” koşulları ile yapılacak. Hane gelir şartı bu konutlarda bulunmuyor.


TOKİ İSTANBUL 2022 KONUT PROJELERİ


KURALI KONUT SATIŞLARINDA BAŞVURULAR İKİ AŞAMADA TAMAMLANIR

Yukarıda devam eden projeleri, aşağıda ödeme planlarını paylaştığımız konut satışları; kuralı konut satışı kapsamında yapılacak. Bu konutlara başvurular ilk aşamada e-Devlet üzerinden online yada Ziraat Bankası’ndan şahsen başvuru. Ardından ise başvuru yapılan proje için belirlenen 1000 TL yada 2000 TL başvuru ücretinin ödenmesi gerekiyor. Bu aşamadan sonra TOKİ’nin kura işlemlerini tamamlaması beklenecek.

889 TL TAKSİTLE – 17 BİN 786 TL PEŞİNATLA KONUT SATIŞI

Toki 889 TL Taksitle

Yukarıda yer alan konut satış listesinde yer alan Sinop Boyabat konutları ödeme planına göre alınabilecek. Konutlar için 17 bin 786 TL peşinat ödemesi ve 889 TL taksit yeterli olacak. Toki 889 TL Taksitle

Etiketler:, , , , ,