Site Aidat Zamları Ev kira bedellerine yaklaştı

Kategori: - - 12:29

Konut fiyatları büyük bir hızla yükselmeye devam ederken yaşanan yükseliş kiralık ev fiyatlarına da yansımıştı. Vatandaş kirasını ödemekte zorlanırken aidatlara da rekor zam geldi! Site Aidat Zamları 

Site Aidatlarına Rekor Zam! Vatandaşa Kiradan Sonra Birde Aidat Zammı Darbesi Vuruldu

Yeni konut üretiminin azalması, konuta olan talebin rekor seviyeye ulaşması, yoğun mülteci göçü, inşaat maliyet endeksinin rekor seviyelere çıkması, kentsel dönüşüm projeleri gibi farklı pek çok gelişmenin etkisi ile konut fiyatlarında rekor yükseliş yaşanmıştı. Ev fiyatlarında yaşanan artış kiralık ev fiyatlarına da yükselmiş, ev sahibi olamayan vatandaş kiralayacak evde bulamamaya başlamıştı.

Vatandaş bir yandan yükselen konut fiyatları ve ev kiraları ile mücadele ederken bir yandan da oturduğu evlerin aidatlarına yapılan zamlarla mücadele etmek zorunda kaldı. İstanbul başta olmak üzere pek çok şehirde özellikle de büyük site yönetimleri tarafından yeni yıla girilmesi ile başlayan zamlar yüzde 70 sınırına dayandı, vatandaş isyan noktasına geldi. Site Aidat Zamları 

SİTE AİDATLARI 2022 ZAMLARI VATANDAŞI İSYAN ETTİRDİ!

2022 senesine girilmesi ile pek çok büyük site yönetimi tarafından aidatlara zam yapılmaya başlanırken İstanbul’da yapılan zamlarda kantarın topuzu kaçtı. İstanbul Esenler ilçesinde yer alan bir sitede aidat ücretlerine yüzde 70 zam yapıldı. Kiraların bin 200 TL ile bin 700 TL arasında değiştiği ve ucuz kiralık evler nedeni ile tercih edilen sitede 1+1 daire aidatı 449 liraya, 2+1 daire aidatı 544 liraya ve 1+0 daire aidatı ise 380 liraya yükseltildi.

Site sakinleri aidat ücretlerine yapılan yüksek zamları camlara çıkarak protesto ederken 3 gündür site sakinlerinin eylem yaptıkları açıklandı. Hatırlanacağı üzere TOKİ Hadımköy 3. etap projesinde de aidat fiyatlarına yapılan yüksek zamlar nedeni ile site sakinleri trafiği yola kapatarak eylem yapmıştı.

 

Etiketler:,