SGK İstanbul Konut Satışı! 300 Bin TL’den Başlayan Fiyatlar İle..

Kategori: - - 08:13

Ev fiyatları tavan yapmışken uygun fiyata ev satın almak isteyenler için SGK yeni ilanlarını yayımladı. SGK İstanbul Konut Satışı 300.000 TL’den başlıyor.

Dönem dönem satılık konut ilanları yayımlayan Sosyal Güvenlik Kurumu, Resmi Gazete’de yayınlanan ihale ilanı ile bünyesinde olan taşınmazları satışa çıkardı. İstanbul’daki 17 daire için ilan verildi ve daha sonra ihale ile satış süreci başlayacak. Açık artırma ile yapılacak satışlarda daireler için en yüksek fiyatı teklif eden dairenin sahibi olacak.

İstanbul’da 300 Bin TL’den Başlayan Fiyatlarla Ev Sahibi Olma Şansı

Konut fiyatlarında yaşanan artış nedeniyle büyükşehirlerde ev sahibi olmak oldukça zorlaştı. Özellikle İstanbul’da metrekare fiyatlarındaki yükseliş hem kiralık hem de satılık konutları derinden etkiledi. Fiyatlar bu denli yüksekken SGK’dan vatandaşları sevindiren bir ilan yayımlandı.

SGK’nin mülkiyetinde bulunan Esenler ilçesi Atışalanı mahallesinde tam 17 konut satışa çıktı. İlan detayları incelendiğinde konut fiyatlarının 305 bin TL’den başladığı görülüyor. Mesken ve konut niteliğindeki taşınmazlar 1 oda 1 salon ve 2 oda 1 salon plan tipine sahip.

SGK İstanbul Esenler’deki 17 konut için ihale sürecini 15 Mart 2022 tarihinde başlatacak.

SGK Taşınmaz Satışı Satılık Evler Kaç TL?

SGK İstanbul Konut Satışı

SGK İstanbul Konut Satışı

SGK İstanbul Konut Satışı SGK İstanbul Konut Satışı

SGK İstanbul Konut Satışı SGK İstanbul Konut Satışı

SGK Konut Satış İhalesine Nasıl Katılırım?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), İstanbul’da bulunan 17 adet konutu açık artırmayla satmak için kolları sıvadı. İstanbul’un Esenler ilçesi Atışalanı mahallesinde yer alan konutların satış ihalesine katılmak isteyen kişilerin, ihale dokümanını İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne göndermesi gerekecek.

İlgili gayrimenkul için belirlenen şartname satın alma bedeli, tahsilata yetkili bankalara ‘Sosyal Güvenlik Kurumuna ödeme yapma ‘ talebiyle müracaat edecek ve ‘ Beyana Dayalı Tahsilat ‘ menüsü üzerinden TC kimlik numarası ya da vergi numarası ile 1008 kodundan yatırılacak.

İstanbul Toki Projeleri Hiç Evi Olmayanlar için Avantajlı Şartlarda Başlıyor

Söz konusu daireler için 15 bin TL’den başlayan tutarlarda teminat talep ediliyor. Bunun yanında teminat olarak, Devlet İhale Kanunu ile Kamu İhale Kanunu’nda belirtilen tedavüldeki Türk parası, Bankacılık Kanunu kapsamındaki kurum ve kuruluşlar tarafından verilen süresiz kesin teminat mektupları, Resmi Gazete’de belirlenen günlük bedelleri üzerinden Hazine Müsteşarlığı’nca ihraç edilen devlet içi borçlanma senetleri ve bu senetlerin yerine geçen belgeler Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK ) tarafından teminat olarak kabul edilmektedir.

SGK’nın konut satışları için ihale süreci 15-18 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

SGK Taşınmaz Satışı Adres Bilgileri 

Yayımlanan ilan kapsamında taşınmazlardan satın almak isteyen kişilerin belirtilen kurallara uygun olarak hazırlamış oldukları ihale dosyasını satın alınmak istedikleri gayrimenkulün ihale gününden bir önceki iş günü saat 17:00’ a kadar Sosyal Güvenlik Kurumu, İstanbul İl Müdürlüğü, Pürtelaş Hasanefendi Mahallesi Meclisi Mebusan Caddesi No: 43 Fındıklı-Beyoğlu / İSTANBUL adresine teslim etmekle yükümlü olacaklar. İhalede en yüksek teklif sahibi taşınmazı satın alma hakkı elde edecekler.

SGK Taşınmaz Satışı Telefon Bilgileri

Konut satışının yanı sıra SGK aynı zamanda Bursa’nın Nilüfer ve Osmangazi ilçesi ile Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde arsa satışı yapacak. Satılık arsa ilanları için de aynı kurallar geçerli olacak ve başvuru sahipleri ihale tarihinde belirtilen adreste yapılacak olan ihalede en yüksek teklifi vererek arsaların sahibi olmak için rakamlarını sunacaklar. SGK satışı için detaylı bilgi sgk.gov.tr internet sitesi üzerinden ya da 0212 372 10 00 ’dan 11110 ve 11138 (dahili) telefon üzerinden edinebilecek.

Faizsiz Konut Kredisi Nasıl Çekilir? Şartları Neler?

Etiketler:, , , ,