Sadece Hiç Evi Olmayanlara Kura Yok!

Kategori: - - 12:46

Kura Yok

TOKİ Başkanlığı yeni yayımladığı 2+1 konut satış ilanında kura yok. 2+1 daire satacağını almak isteyenlerin ise 19.900 TL peşinat ile evi alabileceklerini ilan etti. Taksit tutarı ise 810 TL açıklandı.

2022 Konut Projeleri

Sadece Hiç Evi Olmayanlara Kura Yok! 19.900 TL Peşin 810 TL Taksitle 2+1 TOKİ Dairesi

TOKİ 2+1 kurasız konut satış ilanına çıktı. Kurum resmi sitesinden yayımladığı duyurusunda hem alt gelir grubu için hemde orta gelir grubu için konutlar satacağını bildirdi. İlanda yer alan konutlar ise uygun ödeme planları ile satılacak.

* 2+1 daireler Alt Gelir Grubu konutları – 810 TL taksitle

* 3+1 daireler Orta Gelir Grubu konutlar – 1143 TL taksitle

Konut satışları ve başvuru işlemleri için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı duyuru kılavuzunda “Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 126 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 25 Mayıs 2021 – 31 Aralık 2021 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacaktır.” açıklamasında bulundu.

KURASIZ SATILACAK İŞTE YAPILACAKLAR

TOKİ Başkanlığı’nın ilana çıktığı bu konutlar kurasız satılacak. Açık satış yöntemi ile satılacak olan konutlar için vatandaşlar başvurularını bankadan yapacaklar. Açık konut satışlarında e-Devlet başvurusu olmuyor. TOKİ projenin bulunduğu ilde yer alan Halk Bankası şubelerine gidecekler ve şahsi başvuruda bulunacaklar.

Konut Seçimi Nasıl Olacak?

Açık konut satışları ile konut alacak olan vatandaşlar başvurularını bankaya yaptıktan sonra konutları seçecekler. Konut seçimi başvuru sırasına göre olacak. İlk başvuruda bulunan vatandaşlar istedikleri konutu seçecekler. Ardından gelenler ise kalan konutlar arasından istediklerini alabilecekler.

İLAN EDİLEN SATIŞLAR İÇİN ÖDEME PLANI

TOKİ Başkanlığı’nın konut satışları Kırşehir’in Merkez Kındam Mahallesinde yer alan projede olacak. Kurum konut satışları için bilgilendirme kılavuzunda konut fiyatları hakkında tüm detayları açıkladı. Alt gelir grubunda konut almak isteyenler 165 bin TL’den başlayan fiyatlarla, 3+1 daire almak isteyenler ise 257 bin TL’den başlayan fiyatlarla ev alabilecekler.

Ödeme Planı – Alt Gelir Grubu 2+1 Daireler

 

Alt Gelir Grubu 2+1 Daireler

TOKİ’den 20 Şehre Yılsonu Müjdesi! 120 Ay Vadeli Yüzde 25 Peşinatla Kendi Evini Alma Fırsatı
TOKİ’den 20 Şehre Yılsonu Müjdesi! 120 Ay Vadeli Yüzde 25 Peşinatla Kendi Evini Alma Fırsatı

Ödeme Planı – Orta Gelir Grubu 3+1 Daireler

 

Alt Gelir Grubu 2+1 DairelerAlt gelir grubunda yer alan konutlardan almak isteyenler genel başvuru şartlarına haiz olmak zorundalar. Projenin bulunduğu ile kayıtlı olmak yada bir yıldan uzun süredir ikamet ediyor olmak. Başvuru için 25 yaş şartının sağlanması. Vatandaşların aylık hane gelirlerinin 6.500 TL’den olması ve TOKİ’den daha önce almamış olmak şartları bulunuyor. Orta gelir grubu için ek ve özel şartlar bulunmuyor.

Etiketler:, ,