Kiptaş Tuzla Aydınlık Evler kura tarihi!

Kategori: - - 13:48

Kiptaş Tuzla Aydınlık Evler

Kiptaş Tuzla Aydınlık Evler kura tarihi ne zaman? İstanbul’da konut fiyatları rekor seviyeye ulaşırken KİPTAŞ ucuz ev satışına devam ediyor. Kiptaş Tuzla Aydınlık Evler konut projesi kuraları…

İstanbul’da konut projelerine hız veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)iştiraki KİPTAŞ Aydınlık Evler projesinin temel atma törenini bugün gerçekleştirdi. Ödeme koşulları için çalışmaların yoğun şekilde gerçekleştiği Tuzla Aydınlık Evler Projesi benzersiz bir mimari ile inşa edilecek. Projede yer alan cadde dükkanları her ihtiyaca cevap veriyor.

İstanbulluların yüzünü güldüren KİPTAŞ Tuzla Aydınlık Evler projesi, İstanbul Anadolu Yakası Tuzla Aydınlı’da hayata geçirilecek. Proje İstanbul İli, Tuzla İlçesi Aydınlı Mahallesi, 0 Ada, 376 Parsel üzerinde yükselecek. Proje 70 milyon 579 bin 422 TL’ye mal olacak. Tuzla Aydınlık Evler’de 321 konut inşa edilecek. Projede şehit ve gazi yakınlarına, yüzde 40 engelli vatandaşlara ve sağlık çalışanlarına ayrıcalık verilecek. Projede Tuzla Aydınlı mahallesinde en az bir sene ikamet eden vatandaşlar da ayrıcalıklı olarak kabul edilecek.

Aydınlık Evler KİPTAŞ projesinin 2023 senesinin sonunda tamamlanması amaçlanıyor. Projede A1, A2, A3, D1, D2 bloklarında 1. Bodrum Kat, Zemin Kat, 5 Kat ve Çatı Kat şeklinde, B1, B2, B3, B4, C1, C2 blokları zemin Kat, 5 Kat ve çatı katı olarak tasarlandı. Projedeki blokların toplam oturum alanı 5 bin 530 metrekare olarak belirlendi.

Tuzla Aydınlık Evler projesinin sosyal alanları şu şekilde; çiçek bahçeleri, basketbol sahası, havuz, çocuk oyun alanları, bisiklet ve yürüyüş yolu ve yer alacak. 158 araçlık otoparka da yer verilen projenin inşaat alanı 39 bin 210 metrekare olacak.

Aydınlık Evler projesinde yer alan 2+1 dairelerin fiyatları 383 bin 150 TL’den başlarken 3+1 dairelerin fiyatı 770 bin 760 TL’ye kadar çıkıyor. KİPTAŞ Aydınlık Evler’de taksit tutarları 3 bin 400 TL’den başlıyor.

Konumuyla dikkat çeken KİPTAŞ Tuzla Aydınlık Evler projesine en yakın okul 28 metre mesafedeki Ulubatlı Hasan Orta Okulu, en yakın sağlık kuruluşu 1,3 kilometre mesafedeki Tuzla Merkez Aile Sağlığı Merkezi.

Tuzla Aydınlık Evler projesinin Sabiha Gökçen Havaalanı proje sahasına kuş uçuşu mesafesi 2,5 kilometre, E-80 karayoluna mesafesi kuş uçuşu 3 kilometre, E-5 karayoluna kuş uçuşu 4,8 kilometre olarak belirlendi.

Ön başvurularının başladığı projenin kura tarihi ise 5 Ocak 2022 olarak belirlendi.

http://aydinlikevler.kiptas.istanbul/

 

Etiketler:, ,