Kiptaş’dan Sağlık Çalışanlarına Ucuz Konut İmkanı

Kategori: - - 08:45

İBB iştiraki olan Kiptaş sağlık çalışanlarına özel olarak Kiptaş Silivri 3. etap projesi kapsamında konutları satışa çıkarıyor. Sağlık çalışanlarına ucuz konut imkanı doğdu.

KİPTAŞ stoklarında bulunan Silivri 3.Etap Konutları’ndaki 37 adet 2+1 daire sadece sağlık çalışanlarının katılım sağlayabileceği bir kampanya ile satışa çıkacak.

Silivri Alipaşa mahallesinde bulunan ve yaşamın başladığı 1.520 bağımsız birimin yer aldığı projede 37 adet brüt 92 m2’den oluşan 2+1 daire için sağlık sektöründe çalışanlara özel kampanya başlatıldı. Sağlık çalışanları, daireler için 4 Şubat – 5 Mart 2021 tarihlerinde satış için başvurabilecekler.

BAŞVURU KOŞULLARI NELER

Hemen teslim daireler, kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında sigortalı olarak çalıştığını belgeleyen tüm sağlık personeli için (özel ve kamu tüm sağlık merkezlerinde çalışan, temizlik görevlisi, memur, ambulans şoförü, hasta bakıcı, hemşire, doktor, eczacı vb ile tıbbi laboratuvar, aile sağlığı merkezi, eczane çalışanları vb.) (özel muayenehane hariç) satışa sunulacak.

Ayrıca başvuru sahibinin kendisi ve eşinin üzerine konut olmaması şartı bulunuyor. 4 Şubat’ta satışa açılacak konutlar için 5 Mart 2021’e kadar satış süreci devam edecek. Başvurular Zeytinburnu’nda bulunan KİPTAŞ Genel Müdürlüğü’ne yapılacak.

ÖDEME ŞARTLARI

KİPTAŞ’ın kendi ödeme planıyla satışa çıkacağı dairelerde %30 peşin, kalan bakiyeye 36 aya kadar vade farkı alınmayacak olup, 36 aydan 60 aya kadar olan vade seçeneklerinde %20 peşin kalana 0,99 vade farkı uygulanacak. Kampanya ile sağlık sektöründe çalışanlar KDV dahil 261.789TL’den başlayan fiyatlarla ev sahibi olacaklar.

Silivri 3. Etap Sosyal Konutları, E5 karayolu ve TEM otoyoluna 5 dakikalık mesafede bulunuyor. Sitede 26 derslik, 4 laboratuvardan oluşan Oğuz Aral ilköğretim okulu, 300 kişilik cami, aile sağlık merkezi ve 7 ticari birim yer alıyor. İnterkom güvenlik sisteminin kullanıldığı konutlarda ortak mahaller için jeneratör, açık otopark, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, yeşil alanlar, ve 24 saat güvenlik hizmeti sunulmakta.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Kendisi ve eşinin adına tapuda kayıtlı konut olmadığına dair belge (E-Devlet üzerinden alınabilir.)

Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarında sigortalı olarak çalıştığına dair belge (Çalışılan kurum, SGK veya E-Devlet üzerinden alınabilir.)

Etiketler:, ,