Başakşehir’de Kira ücretleri Can Yakıyor

Kategori: - - 12:07

Toki taksit Zam Oranı

İstanbul Başakşehir’de Kira ücretleri akıl almaz bedellere ulaştı. Kiralamak isteyende ev sahiplerinde ne yapacaklarını şaşırmış durumda.

İnternette ki kiralık ilanları görenler gözlerine inanamıyor. Türkiye’de yaşanan ekonomik sorunların yanında bir de yabancıların rağbet ettikleri Başakşehir ve Kayaşehir‘deki 3+1 dairelerin ortalama kira bedeli 10.000 TL. ye ulaşmış durumda. Bu rakamlara rağmen özellikle Araplar tarafından kiralanmakta  hiç tereddüt yaşanmayan daireler için ev sahipleri de tedirgin. Bu kadar yüksek kira bedellerinin ilerleyen zaman içerisinde ödenememe durumu olur mu şeklinde düşüncülere kapılmamak elde değil.

Başakşehir’de Kira ücretleri

Kira artışları bu şeklide devam eder ise kısa bir zaman sonra Başakşehir‘de yabancı uyruklu yerleşimin çoğaldığı bir semt olma yoluna doğru ilerlemektedir.

Bu durum sadece ev kiralarını değil market, tekstil, kırtasiye, sağlık vb. hizmetlerin ücretlerini de etkilemektedir. TOKİ’den sosyal konut ve dar gelir konutları almış olmanın sevincini yaşanan ev sahiplerini ilerleyen aylarda ve yıllarda neler beklediğini hep beraber göreceğiz.

Etiketler:, , ,