2024 Toki başvurusu ne zaman? Toki başvuruları ne zaman başlayacak?

Kategori: - - 14:52

Toki Duyurdu

2024 Toki başvurusu ne zaman? Toki 2024 başvuru tarihleri! Toki başvuruları ne zaman başlayacak? Yeni yılda Toki konut satışları var mı? İstanbul, Ankara 2+1, 3+1 Daire satışları ne zaman başlayacak.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) sık sık projeler kapsamında 2+1, 3+1 daireleri kura ya da açık artırma yöntemi ile satışa sunuyor. Bu kapsamda da 2024 yılındaki projeler ve başvuru tarihleri merak ediliyor. 2023 yılını geride bırakırken yeni yılda ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar TOKİ’nin 2024 yılı başvuru tarihlerini araştırıyor. Peki TOKİ başvuruları ne zaman başlayacak?

2024 Toki başvurusu ne zaman? Toki başvuruları ne zaman başlayacak?

TOKİ tarafından son olarak 13-14 Aralık’ta açık artırma yöntemiyle 32 ilde 169 konut ile 28 ilde 192 iş yeri satıldı. 2023 yılının bitmesine az bir süre kala gözler bu kez 2024 yılına çevrildi. Peki TOKİ başvuruları ne zaman başlayacak?

TOKİ 2024 BAŞVURULARI NE ZAMAN?

TOKİ tarafından henüz 2024 yılı proje ve başvuru tarihleri açıklanmadı. Yeni konut projeleri duyurulduğunda başvuru tarihleri haberimizde yer alacaktır.

2024 Toki başvurusu ne zaman? Toki başvuruları ne zaman başlayacak?

TOKİ’den alınan bilgiye göre, alıcılar, Adana, Ağrı, Ankara, Aydın, Balıkesir, Batman, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gümüşhane, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Tunceli, Van, Yozgat ve Zonguldak’ta satışa sunulan konutlara yüzde 25 peşinat, 72 ay vadeyle sahip olabilecek.

Afyonkarahisar, Ağrı, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bursa, Çorum, Denizli, Elazığ, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Hatay, İzmir, Kars, Kastamonu, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Niğde, Ordu, Sakarya, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Trabzon’da satışa sunulan iş yerleri ise yüzde 25 peşinat, 48 ay vadeyle alınabilecek.

Konutlar için 13 Aralık Çarşamba, iş yerleri için 14 Aralık Perşembe günü yapılacak açık artırmalar, Ankara The Green Park Hotel ile TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek. Ayrıca “www.emlakmuzayede.com.tr” internet adresinden de teklif verilebilecek.

Açık artırmaya internet katılımı için kayıtlar, 12 Aralık Salı günü saat 10.30’a kadar alınacak.

Açık artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri ise Türkiye Halk Bankası ve Ziraat Bankası tarafından yürütülecek. Başvurular ve teminatlar, bu bankaların tüm şubeleri aracılığıyla kabul edilecek.

Ayrıntılı bilgiye “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakmuzayede.com.tr” internet adreslerinden ve “444 86 54” numaralı telefondan ulaşılabilecek.

2024 Toki başvurusu ne zaman? Toki başvuruları ne zaman başlayacak?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) 2024 kampanya ve konut üretimine dair kurumdan resmi açıklamalar geldikçe haberimizde yer vereceğiz.

Bu tarih itibari ile net bir bilgi yok.

Etiketler:, ,