Zekeriyaköy Yatırım Merkezi

Kategori: - - 16:40

Zekeriyaköy

Gayrimenkul Yönetim Danışmanı Başar Biberoğlu, gayrimenkule yatırım yapmak isteyenler için Zekeriyaköy’ü tavsiye ediyor.

Sektörde 20. yılını dolduran ve Türkiye’nin önde gelen inşaat firmalarına gayrimenkul yönetim danışmanlığı hizmeti veren Başar Biberoğlu, gayrimenkule yatırım yapmak isteyenler için önemli açıklamalarda bulundu. Öncelikle hangi amaçla gayrimenkulün satın alınacağına dikkat çeken Başar Biberoğlu Gayrimenkul Yönetim Danışmanlığı Yönetim Kurulu Başkanı Başar Biberoğlu, “Gayrimenkul oturmak için mi, yoksa yatırım için mi alınacak? Gayrimenkul satın alacakların öncelikle buna karar vermeleri gerekiyor.” derken, gayrimenkule yatırım yapmak isteyenler için Zekeriyaköy’ün yıldızının yükseleceğini belirtiyor. 3. köprünün Uskumruköy’e bağlantısının olması, yeni açılan Sarıyer tüneli ve akabinde yapımına başlanan yeni yolların Zekeriyaköy’e katma değer kazandıracağını ifade eden Başar Biberoğlu, İstanbul’un merkezi noktalarının hemen yakınında, doğanın tam merkezinde yer alan Zekeriyaköy’den gayrimenkul satın almak isteyenlerin ellerini çabuk tutmalarını söylüyor.

Zekeriköy’ün çehresi değişiyor
Avrupa yakasının yeni yükselen yıldızı Zekeriyaköy’de şu an konutların metrekare fiyatlarının 2000 Dolar’dan başladığını belirten Başar Biberoğlu, 3. köprü ve bağlantı yollarıyla metrekare fiyatlarının 4000-5000 Dolar’a çıkacağının altını çiziyor. “Mevcutta projelendirilmiş yolların hayata geçmesiyle konut fiyatlarında çok kısa sürede artış yaşanacak. Bu da kamu yatırımlarını zorunlu kılıyor.” diyen Başar Biberoğlu, özellikle sağlık yatırımcılarını Zekeriyaköy’e davet ediyor. Başar Biberoğlu, Zekeriyaköy’de sadece villaların olması konusuna ise “Genelde villa bölgesi olarak anılan Zekeriyaköy’de artık az katlı projeler de yükselmeye başladı. Uskumruköy, Bahçeköy, Demirciköy gibi semtlerde silueti bozmayacak şekilde yapılan az katlı yapılan sitelerde ağırlık ise daha çok bahçe ve çatı dubleksi şeklinde.” sözleriyle açıklık getiriyor. Özel ve devlet okullarının açılması, Sarıyer’de yapımına başlanan devlet hastanesi, özel hastanelere yakınlık, iş yerlerinin de Zekeriyaköy’e kaymaya başlaması nedeniyle Zekeriyaköy, yatırımcısının yüzünü güldürecek.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın