Yurtkur ile Toki işbirliğiyle 89 yurt hizmeye açılacak

Kategori: - - 12:16

yurtkur

Yurtkur Genel Müdürü Kaymakcan, ”TOKİ ile işbirliği sonucunda 62 bin 650 kapasiteli 89 yurt en kısa sürede öğrencilerin hizmetine açılacak’ dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR), Türkiye genelindeki yurt ihtiyacını karşılamak için TOKİ işbirliğinde çalışmalarını hızlandırdı. YURTKUR Genel Müdürü Recep Kaymakcan, 62 bin 650 kapasiteli 89 yurdun en kısa sürede öğrencilerin hizmetine açılacağını bildirdi. Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Kaymakcan ile TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel yurt çalışmalarını değerlendirmek amacıyla bir araya geldi.

YURTKUR Genel Müdürü Kaymakcan, Ankara, Bursa, Kırıkkale, Yalova, Niğde ve Van’da inşaatı tamamlanan 7 yurt olduğu hatırlatarak, bu yurtların teslimatının çok hızlı gerçekleştirilmesi için TOKİ’ye taleplerini bildirdiklerini söyledi. Yurtlarla ilgili ciddi bir ihtiyacın olduğunu vurgulayan Kaymakcan, bununla ilgili hükümetin yoğun çalışma yürüttüğünü kaydetti. Kaymakcan, ”Böylece tüm çalışmalar kapsamında TOKİ ile işbirliği sonucunda 62 bin 650 kapasiteli 89 yurt en kısa sürede öğrencilerin hizmetine açılacak” dedi. Yurtların tamanenn 3 kişilik odalardan oluştuğunu anlatan Kaymakcan, ikisi KKTC’de olmak üzere toplam 310 bin kapasiteli 365 yurdun şu anda hizmet verdiği bilgisini paylaştı.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın