TOKİ’ye rüşvet operasyonu !

Son Güncelleme: 5 Mart 2013 - 11:26 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

tokiye rüşvet operasyonuTOKİ bürokratlarından hakedişlerini alamadığı için rüşvet veren müteahhit sonunda polise başvurdu.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Eksik İşleri Tamamlama Komisyonu Başkanı Abdülmuttalip Kılınç ve komisyon üyesi muhasebe uzmanı Şenol Coşkun’un, rüşvet alırken suçüstü yakalandığı iddia edildi.

Ankara Haymana’da TOKİ konutlarını yapan Özhan Grup İnşaat firmasının sahibi Önder Özhan, TOKİ’de görevli Kılınç ve Coşkun’un hakedişlerini onaylama karşısında sürekli kendisinden rüşvet aldığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Hürriyet’ten Fazıl Kızılkoyun’un haberine göre, Özhan dilekçesinde, “Hakedişlerimi almak için sürekli rüşvet veriyorum. Şu ana kadar 60 bin liranın üzerinde ödeme yaptım, ama önüne geçemedim. Artık rüşvet vermeyi kabul etmediğim için hakedişlerim ödenmiyor. Zor duruma düştüm” iddialarında bulundu.

Savcılık suç duyurusu dilekçeyi işleme koyarak dosyayı Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne gönderdi. Soruşturma dosyasına göre Kılınç ve Coşkun, hakedişleri onaylama karşısında müteahhit Özhan’dan yine rüşvet isteyince devreye polis girdi.

Seri numaraları alınan 15 bin lirayı iki ayrı sarı zarfa koyan Özhan, 24 Ocak’ta Çukurambar’da bir kafede Kılınç ve Coşkun ile buluştu.

Kılınç ve Coşkun, parayı aldıktan sonra arabayla bir kilometre gitmeden kırmızı ışıkta kendilerini takip eden polis ekipleri tarafından durduruldu.

Arabada yapılan aramada seri numaraları alınan paralar ele geçirilirken, Kılınç ve Coşkun ise gözaltına alındı.

Kılınç ve Coşkun, ifadelerinde suçlamaları reddederek, firma sahibi Özhan’ın kendilerine komplo kurduğunu iddia ettiler.

Hürriyet

---------------------------------------------------------------------------------

TOKİ’ye rüşvet operasyonu ! ile Benzer Yazılar:

5 Mart 2013 Saat : 11:26

TOKİ’ye rüşvet operasyonu ! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ------ ------  SPONSOR BAĞLANTI ------

FACEBOOK SAYFASI

itk

–SPONSOR BAĞLANTI–