Toki’nin düşük taksitli evlerine talep çok fazla

Kategori: - - 12:46

Toki Kayaşehir 19.Bölge Kura Sonuçları

Toki tarafından alt gelir düzeyi grubu için hazırlanan toplu konutlara ilgi büyüyor. Başbakanlığın evsiz kimse kalmayacak iddiası ile başlatmış olduğu projeler başvuru rekorları kırıyor.

Başbakanlığın evsiz kimse kalmayacak iddiası ile başlatmış olduğu projeler, özellikle son seçim vaatleri ardından dikkatle takip edilmeye başlandı. Emekli ve dar gelirli vatandaşın, kendi ilinde yapılacak olan projeler ile ilgili soruları ve başvuruları için, toki.gov.tr ya da toki.org.tr internet adresleri hizmet veriyor. Toki’nin düşük taksitli konutlarına yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, bu adreslerdeki başvuru formlarını doldurarak, gerekli şartları taşıyorlar ise sıralama listesine alınıyorlar.

Her şehirde farklı taksit rakamları belirlenmiş olmasına rağmen, alt gelir grubu ve emeklilerin ödeyebileceği miktarlar düşünülüp, taksitler bu grubun satın alma becerilerine göre belirlenmiş. 250 TL. ile 350 TL. arasında fiyatlar belirlenmiş. Ancak yine de bu konutlardan alabilmek için adaylarda aranan bazı şartlar var. Toki’nin düşük taksitli konutlarına yoğun ilgi gösteren adaylarda T.C. vatandaşı olması, projenin bulunduğu ilde yaşıyor olması(1 yıldan az olmamak kaydı ile) ya da nüfus kaydının projenin bulunduğu ilde olması, daha önce Toki’den konut kredisi ya da konut almamış olması, kendisine, eşine ya da velayeti altındaki çocuklarının üzerine kayıtlı gayrimenkulünün olmaması, başvuru tarihinde 25 yaşını doldurmuş olması(eşi vefat etmiş, çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır), hane halkının toplam gelirinin en fazla net 3.200.- TL. olması gerekmektedir.

Toki’nin düşük taksitli konutlarına yoğun ilgi gösteren vatandaşlar 4 farklı kategoride ele alınacaklardır: 1. Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri, 2. En az %40 engelli vatandaşlar, 3. Emekliler, 4. Diğer adaylar… Kayıtta kimlik fotokopileri ve kategoriye durumunu gösteren belge sorulacaktır. Konut satışları başvuru sırasına göre yapılacaktır.

Etiketler:, , ,

Bir yanıt yazın