TOKİ’den Ev Nasıl Alınır?

Kategori: - - 15:25

toki konutları

TOKİ’den Ev Nasıl Alınır? Tamamen devlet tarafından kontrollü şekilde ülkemizin her tarafına talepler karşılığında TOKİ denilen yani toplu konut idaresi adı altında evler yapılmaktadır.

TOKİ’den Ev Nasıl Alınır?

Toplu konut idaresi ülke geneline götürdüğü bu hizmeti ile çok talep görmekte ve evleri kısa süreler içerisinde ev sahiplerine teslim etmektedirler.

TOKİ yaptığı modern evler ile sizlere yaşanabilir en sağlıklı yaşam alanları sunmaktadırlar. Gerek kullanılan malzeme, gerek sosyal imkanları gerekse evlerin konforu ile en uygun şartlarda bunu vatandaşlara sunmaktadır.

TOKİ’ ye müracaatlar nasıl yapılmaktadır?

TOKİ’ den ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar, TOKİ’nin o bölgeye yapmaya karar verdiği zaman gerekli müracaatlar o şehirdeki belediyeler aracılığı ile alınmaktadır. Toplu konut idaresi evlerin inşası için uygun arazinin bulunması, gerekli tüm alt ve üst yapı incelemelerinin ardından konut yapmaya karar vermektedir. 

Ülkemiz deprem kuşağında yer aldığı için zeminlerin sağlamlığı oldukça önem arz etmektedir. TOKİ ilk müracaatlarda bazı kurallar koymaktadır.

TOKİ’nin ilk amacı hiç evi olmayan vatandaşları ev sahibi yapmaktır. Bu nedenle evi olmayan insanlar ilk öncelikli olmaktadır. Bulundukları yerden üzerlerine ait bir su faturası, TOKİ’nin belirlediği bir bankaya belirli bir miktarda başvuru ücreti ve TC kimlik fotokopisi ile başvuruları almaktadır.

TOKİ’den uygun taksitlerle ev alma nasıl olmaktadır?

Toki’den uygun taksitlerle ev alma işlemleri şu şekilde olmaktadır. TOKİ’nin yapacağı konut sayısı belirli bir miktarda olduğu için eğer müracaat fazla ise kura usulü uygulanmaktadır. Eğer TOKİ’den bir şekilde size konut çıktı ise ilk önce bir miktar ön ödeme alınmaktadır. Ön ödemeden sonra çok uygun fiyat seçenekleri ile size ödeme planı verilmektedir. 15 yıla kadar verilen bu ödeme seçenekleri ile uygun ücretler ödeyerek ev sahibi olabilişiniz. TOKİ’nin sunduğu konut seçenekleri ülkemizde en uygun ev sahibi olma yöntemidir.

Etiketler:, , , , , ,

Bir yanıt yazın