TOKİ’den emekliye 665 konutluk proje geliyor

Kategori: - - 08:19

TOKİ tarafından geliştirilen ‘Emekliye İkinci Bahar’ kampanyası kapsamında üretilen konut sayısı Elazığ’daki 665 konutlu projeyle bin 365’e çıkıyor.
Türkiye Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) yurdun her tarafında gelişen konut ihtiyacına karşılık vermek için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Emekli vatandaşları da unutmayan TOKİ geliştirdiği ‘Emekliye İkinci Bahar’ kampanyası kapsamında hayata kazandırdığı konut sayısını bin 365’e çıkarıyor. Elazığ’ın merkezinde emekli vatandaşlara yönelik 665 konutlu yeni bir projeye imza atmaya hazırlanan TOKİ projenin ihalesini de gerçekleştirdi.

‘Emekliye İkinci Bahar’ kampanyası kapsamında sektöre kazandırılan TOKİ Elazığ Emekli Konutlatı’nda toplam 665 adet konuta yer veriliyor. Modern ve geleneksel mimarinin bir arada kullanıldığı proje Elazığ’ın şehir merkezini bir cazibe merkezi haline getirecek. Sadece konut değil ürettiği parklar, sosyal aktivite alanları ve geniş peyzajlı alanlarla da dikkat çekecek olan proje Elazığ’ın merkez ilçesi Bizmişen- Aşağı Bizmişen-Aşağı Holpenk Mahallesi’nde yükselecek.

Emeklileri de unutmayan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafınan Elazığ’ın merkez ilçesi Bizmişen- Aşağı Bizmişen-Aşağı Holpenk Mahallesi’nde “Emekliye İkinci Bahar” projesi kapsamında 665 konutluk bir proje hayata geçiriliyor.

TOKİ Elazığ Konutları için ihale yapıldı. Gerçekleştirilen ihale kapsamında 665 adet konutun inşasının yanı sıra altyapı ve çevre düzenlemesi işlerine de yer verildi. TOKİ tarafından emekliye yönelik geliştirilen ‘Emekliye İkinci Bahar’ kampanyası kapsamında hayata kazandırılan TOKİ Elazığ Konutları projesinde yükseklikleri zemin+4 olan konutların 566’sı 2+1 ve 99’u ise 3+1 planında dizayn edildi.

Diğer TOKİ konut projelerinde olduğu gibi burada da geleneksel mimari ile modern mimari ögeleri bir arada kullanıldı. Projede ahşap görünümlü kaplamalar, zemin katı hizasında taş kaplamalar, söveler, geniş pencere dizaynları ve balkonlar dikkat çekiyor. 8 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek 700 konut ihalesi ile birlikte “Emekliye İkinci Bahar” projesi kapsamında hayata kazandırılacak konut sayısı bin 365 adet seviyesine yükselecek. Elazığ’ın merkezine değer katacak nitelikli TOKİ projesi emekliye yönelik olarak geliştirildi. Projede sosyal olanak olarak peyzaj alanları, park, spor alanları, oyun alanları yer alıyor.

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın